X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

3,7 mln zł za obraz. "Matejko ma się dobrze"

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2017 17:00
- Taka cena osiągana na aukcjach świadczy o tym, że Matejko ma się dobrze, jest wciąż modny i popularny – podkreślała Marta Kłak-Ambrożkiewicz, komentując niedawną sprzedaż obrazu "Zabicie Wapowskiego" słynnego polskiego malarza.
Audio
  • Wokół "Zabicia Wapowskiego w czasie koronacji Henryka Walezego" Jana Matejki (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Obraz Jana Matejki Zabicie Wapowskiego w czasie koronacji Henryka Walezego
Obraz Jana Matejki "Zabicie Wapowskiego w czasie koronacji Henryka Walezego"Foto: Jan Matejko/Wikipedia/domena publiczna

"Zabicie Wapowskiego w czasie koronacji Henryka Walezego" Jan Matejko stworzył jako młody artysta, w wieku 23 lat. – To było na początku jego wielkiej kariery, już pojawia się większy format, bardziej rozbudowana scena - tłumaczyła Marta Kłak-Ambrożkiewicz . Jak opowiadała, obraz ten udało się artyście sprzedać za 800 złotych reńskich, a dzięki tym pieniądzom mógł wynająć pracownię w Krakowie przy ulicy Krupniczej.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy o "Zabiciu Wapowskiego" i historii tego obrazu, ale także o pozycji Jana Matejki i dzisiejszym zainteresowaniu jego twórczością.

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą

Prowadzi: Paweł Siwek

Goście: Marta Kłak-Ambrożkiewicz (kierownik Domu Jana Matejki) i Oliwia Buchwald (konserwator z Zamku Królewskiego na Wawelu)

Data emisji: 14.06.2017

Godzina emisji: 18.00

jp/gs

Czytaj także

Wpisani w malowidło Jana Matejki – patrioci i zdrajcy

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2008 12:08
Uchwalenie Konstytucji 3 Maja, od chwili jej narodzin w r.1791, uznawano za jedno z najchlubniejszych wydarzeń w historii Polski. „Jeśli jest coś co nas wszystkich łączy to jest to nasza własna historia ale to sprawa zbyt poważna, żeby ją pozostawić politykom czy historykom.” To stwierdzenie, posłużyło Bożenie Markowskiej – autorce słuchowiska „Wpisani w malowidło Jana Matejki – patrioci i zdrajcy” za motto opowieści o czasach stanisławowskich i o tamtych majowych wydarzeniach.
rozwiń zwiń