Nathan Hill: nie zamierzałem napisać tak długiej książki

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2017 19:00
- Pisząc tę książkę, nie chciałem rzucać wyzwania czytelnikom. Ta powieść po prostu we mnie rosła. Tworzyłem ją przez dziesięć lat i był to całkowicie naturalny proces – powiedział autor 800-stronicowej powieści "Niksy", która została uznana w USA za najlepszą książkę 2016 roku.
Audio
  • Michał Nowak rozmawia z Nathanem Hillem, autorem głośnej powieści "Niksy" (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Nathan Hill
Nathan HillFoto: Michael Lionstar/materiały prasowe

-  To moja pierwsza książka i tworząc ją nie miałem żadnego planu. Niekiedy myślę o niej jako o satyrze na współczesne media, świat polityki, gier komputerowych i uniwersytetów. To gorzka ocena wynikająca z moich doświadczeń – dodał Nathan Hill, którego debiut powieściopisarski spotkał się z przychylną krytyką za Oceanem. Na podstawie powieści powstaje obecnie serial w reżyserii J.J. Abramsa, w którym zagra między innymi Meryl Streep.

Co jeszcze o swoim dziele sądzi autor i czym są tytułowe, tajemnicze niksy? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą

Prowadzi: Michał Nowak

Gość: Nathan Hill (pisarz)

Data emisji: 27.09.2017

Godzina emisji: 18.00

mko/mz

Czytaj także

Irak jak Wietnam. Antywojenna opowieść Ameryki

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2017 14:30
- Nic w tej książce nie wskazuje, że minęło 40 lat od tamtej interwencji. Powieść ta powiela klisze liberalnego myślenia o zaangażowaniu amerykańskim w Wietnamie - oceniał w Dwójce Piotr Kofta "Długi marsz w połowie meczu" Bena Fountaina.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wojna Faulknera z mitem amerykańskiego południa

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2017 14:01
- Pisał wbrew mitotwórczym wyobrażeniom południa, wbrew arystokratycznej utopii pielęgnującej podziały rasowe i społeczne. Rozprawiał się z mitem, który mamy choćby w "Przeminęło z wiatrem" – mówił prof. Marek Paryż w przeddzień 120. rocznicy urodzin Williama Faulknera.
rozwiń zwiń