"Słońce, plaża, wygodne hotele. Polacy są tradycyjni"

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2018 16:17
- Od lat utrzymuje się ta sama tendencja. Na zagraniczne wakacje wybieramy Grecję, Turcję, Hiszpanię i Egipt, czyli kraje basenu Morza Śródziemnego. Jeśli coś się zmienia, to zależy to od aktualnej sytuacji politycznej w regionie - mówiła w Dwójce Ewa Kubaczyk.
Audio
  • Polaków portret wakacyjny (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: seeze/Pixabay/Creative Commons

maciej obara 1200 PAP.jpg
Maciej Obara: cisza to jedyny ratunek przed tym, co dzieje się dokoła nas

W audycji "O wszystkim z kulturą" rozmawialiśmy o tym, czego Polacy oczekują wyjeżdżając na wymarzony urlop, i w jaki sposób go spędzają. - Dynamika wyjazdów krajowych i zagranicznych jest zbliżona. Co roku biurom podróży przybywa 20 proc. klientów. To ogromna liczba, ogromny ruch. Wiąże się to ze spadkiem cen wyjazdów, z których chcą teraz korzystać mieszkańcy mniejszych miejscowości - powiedział Filip Frydrykiewicz.

Dokąd Polacy wyjeżdżają? Ilu z nich preferuje aktywny wypoczynek? Czy wolimy wyjeżdżać za granicę, czy też spędzać urlop w Polsce? Czy wzmożony ruch turystyczny wynika z przemian kulturowych, czy ekonomicznych? Ilu z nas spędza lato w pracy? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą 

Prowadzi: Michał Szułdrzyński

Goście:  Ewa Kubaczyk (rzecznik Polskiej Izby Turystyki), Jacek Janowski (dyrektor Departamentu Promocji Turystyki Krajowej Polskiej Organizacji Turystycznej) i Filip Frydrykiewicz (publicysta "Rzeczpospolitej")

Data emisji: 26.07.2018

Godzina emisji: 17.30

mko

Czytaj także

Jedną nogą w pracy, drugą na urlopie. Jak pokonać pracoholizm?

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2018 12:25
Wakacyny wyjazd na który z niecierpliwością czekamy cały rok, nie dla wszystkich oznacza czas relaksu. Natłok obowiązków sprawia, że nawet podczas urlopu nie jesteśmy w stanie oderwać myśli od pracy. Zaczynamy sięgać po komputer, dokumenty a beztroski wypoczynek schodzi na dalszy plan. Jak nie popaść w pracoholizm na urlopie i odzielić pracę od wypoczynku?
rozwiń zwiń