X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Bartosz Michałowski: nie jestem tylko kustoszem tradycji

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2019 16:00
- Objęcie chóru z tak wielkim dorobkiem, uznawanego za skarb narodowy było dla mnie wielką niewiadomą. Nie ukrywam, że czerpię z jego tradycji, ale nie chcę osiąść na tych osiągnięciach. Szanuję je, ale chcę je rozwijać - mówił w Dwójce dyrektor Chór Filharmonii Narodowej.
Audio
  • Bartosz Michałowski i Chór Filharmonii Narodowej (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Bartosz Michałowski
Bartosz MichałowskiFoto: Ksenia Shaushyshvili/mat. prom.

Gościem audycji "O wszystkim z kulturą" był Bartosz Michałowski kierujący naszym reprezentacyjnym zespołem chóralnym, który w tym sezonie świętuje swoje 65-lecie.

Od chwili, gdy Chór Filharmonii Narodowej rozpoczął profesjonalną działalność artystyczną pod kierunkiem Zbigniewa Soi, jego dyrektorami byli Roman Kuklewicz (1955-71), Józef Bok (1971-74), Antoni Szaliński (1974-78) i Henryk Wojnarowski (1978-2016). Od 1 stycznia 2017 r. kierownictwo objął Bartosz Michałowski.

- Nie obawiam się wprowadzania zmian i wierzę, że wraz z zespołem mamy solidne podstawy do wyjścia ku nowemu. To wieloaspektowa rzecz dotycząca organizacji pracy, sposobu śpiewania i repertuaru – powiedział gość audycji.

Głównym nurtem działalności artystycznej zespołu jest udział w koncertach symfonicznych i oratoryjnych z Orkiestrą Filharmonii Narodowej oraz a cappella na macierzystej estradzie. Chór prowadzi również intensywną działalność artystyczną na arenie międzynarodowej. Ogromny repertuar Chóru Filharmonii Narodowej obejmuje ponad 400 dzieł oratoryjnych i utworów a cappella różnych epok – od średniowiecza do współczesności.

Zapraszamy do wysłuchania nagrania rozmowy z dyrektorem Bartoszem Michałowskim, który opowiadał o nowych wyzwaniach, jakie wiążą się z tą funkcją, o planach artystycznych i doświadczeniach współpracy z Chórem Poznańskich Słowików oraz Poznańskim Chórem Kameralnym.

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą

Prowadzi: Róża Światczyńska

Goście: Bartosz Michałowski (dyrektor Chóru Filharmonii Narodowej)

Data emisji: 16.01.2019

Godzina emisji: 17.30

mko

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ewa Pobłocka: preludia i fugi Bacha były jak objawienie

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2018 16:55
- Już jako dziecko grałam bardzo dużo Bacha. Podczas przesłuchań dla uczniów szkół podstawowych usłyszałam w wykonaniu jakiejś dziewczynki utwór, który mnie olśnił. Od tamtej chwili bachowskie preludia i fugi zawsze są ze mną – mówiła w Dwójce znakomita pianistka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Aga Zaryan: edukację muzyczną zaczęłam w wieku 17 lat

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2019 20:07
- Nie byłam w ogóle w szkole muzycznej I stopnia. Zdałam dopiero do szkoły muzycznej II stopnia, gdy sama się do niej przygotowałam i zapisałam na egzamin - mówiła w Dwójce jedna z najważniejszych wokalistek jazzowych w Polsce.
rozwiń zwiń