X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Faworyta", czyli jak Yorgos Lanthimos wyszedł z niszy

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2019 18:26
Bohaterem audycji "O wszystkim z kulturą" był grecki reżyser, który do tej pory słynął z trudnych i dość hermetycznych dzieł.
Audio
  • Adriana Prodeus, Karolina Pasternak, Jakub Moroz w rozmowie o "Faworycie" Yorgosa Lanthimosa (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Kadr z filmu Faworyta
Kadr z filmu "Faworyta"Foto: mat. prasowe

"Faworyta" - najnowszy film greckiego reżysera Yorgosa Lanthimosa, autora takich dzieł jak: "Kieł", "Alpy", "Lobster", "Zabicie świętego jelenia" święci tryumfy na międzynarodowych festiwalach filmowych. Podczas rozdania nagród brytyjskiego przemysłu filmowego BAFTA zgarnął aż siedem nagród. Akcja filmu rozgrywa się w XVIII wieku na dworze angielskiej królowej Anny. Pojawienie się nowej służącej Abigail, zaczyna zagrażać pozycji lady Sarah, która rządzi krajem w zastępstwie schorowanej władczyni.

W audycji rozmawialiśmy o tym dziele, ale też o tym jak Yorgos Lanthimos z prekursora niszowego kina "greckiej nowej fali” wszedł do międzynarodowego obiegu filmowego.

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą

Prowadził: Marcin Pesta

Goście: Adriana Prodeus, Karolina Pasternak, Jakub Moroz

Data emisji: 12.02.2019

Godzina emisji: 17.30

bch/pg/at

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Krzysztof Zanussi: Bergman zinstytucjonalizował kino autorskie

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2018 19:00
- Bunuel robił okazjonalnie kino autorskie, Bergman zrobił z tego zasadę. Było dla mnie bardzo pociągające - mówił Krzysztof Zanussi w Dwójkowej audycji na temat twórczości znakomitego szwedzkiego reżysera.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowy film Terry'ego Gilliama. "Udane dzieło, które nie zachwyca"

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2018 19:00
- Rozumiem zarzuty stawiane filmowi "Człowiek, który zabił Don Kichota", lecz mimo negatywnych recenzji uważam, że to taki obraz, o którym trzeba wyrobić sobie własne zdanie - mówił w Dwójce krytyk Jakub Demiańczuk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Słabość, rozpacz i bezsilność. Filmowy obraz uzależnień

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2019 14:41
- Kino kocha ten temat, bo jest on bardzo nośny. Hollywood nieustająco eksploatuje problem narkotyków, które pojawiają się w filmach jako symbol wolności i luksusu, źródło pieniędzy dających potęgę, ale też jako ostrzeżenie, świadectwo słabości i upadku człowieka – mówił w Dwójce krytyk filmowy Jakub Demiańczuk.
rozwiń zwiń