X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nowy film Terry'ego Gilliama. "Udane dzieło, które nie zachwyca"

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2018 19:00
- Rozumiem zarzuty stawiane filmowi "Człowiek, który zabił Don Kichota", lecz mimo negatywnych recenzji uważam, że to taki obraz, o którym trzeba wyrobić sobie własne zdanie - mówił w Dwójce krytyk Jakub Demiańczuk.
Audio
  • Jakub Demiańczuk i Sebastian Smoliński o filmie "Człowiek, który zabił Don Kichota" (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Kadr z filmu Człowiek, który zabił Don Kichota
Kadr z filmu "Człowiek, który zabił Don Kichota"Foto: Deigo Lopez Calvin/materiały prasowe Gutek Film

Gilliam1200.jpg
Terry Gilliam: duch Don Kichota jest nam dziś szczególnie potrzebny

Reżyser Terry Gilliam, jeden z członków słynnej grupy Monty Python, od lat marzył o realizacji filmu o Don Kichocie. Przez lata plany krzyżowały mu liczne katastrofy, które nawiedzały jego ekipę filmową. W tym roku reżyser dopiął jednak swego i film "Człowiek, który zabił Don Kichota" trafił do kin. Goszczący w Dwójce krytycy zwrócili uwagę, że w dziele tym widać, ewolucje scenariusza i ślady po kolejnych nieudanych próbach zmierzania się pomysłem. - Film końcowy jest dużo bardziej opowieścią o robieniu filmu o Don Kichocie - mówił krytyk Sebastian Smoliński. - Gilliama bardziej interesowała intryga producencka niż sam bohater. W samym filmie jest kilka wersji Don Kichota - dodał.

W audycji rozmawialiśmy o skomplikowanych losach dzieła Terry'ego Gilliama, ale też o efekcie ostatecznym. Krytycy wyjaśniali, dlaczego spora część widowni jest zawiedziona "Człowiekiem, który zabił Don Kichota", ale też wskazywali na te elementy, dla których jednak warto ten film zobaczyć.

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą

Prowadzi: Marcin Pesta

Goście: Jakub Demiańczuk (znawca twórczości Gilliama, krytyk filmowy) i Sebastian Smoliński (krytyk filmowy)

Data emisji: 20.08.2018

Godzina emisji: 17.30

bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Krzysztof Zanussi: Bergman zinstytucjonalizował kino autorskie

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2018 19:00
- Bunuel robił okazjonalnie kino autorskie, Bergman zrobił z tego zasadę. Było dla mnie bardzo pociągające - mówił Krzysztof Zanussi w Dwójkowej audycji na temat twórczości znakomitego szwedzkiego reżysera.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wiceminister kultury: chcemy przyciągnąć światowych producentów filmowych

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2018 20:39
- Ta ustawa jest po to, by zwiększyć konkurencyjność Polski. Prawie wszystkie kraje europejskie mają już tego typu rozwiązania i wiele produkcji, nawet dotyczących historii Polski, powstaje w krajach, które udają np. Warszawę czy Kraków - mówił w Dwójce Paweł Lewandowski, wiceminister kultury.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Człowiek, który zabił Don Kichota". Marzenie Terry'ego Gilliama

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2018 16:33
- Ten film jest wyrazem wolności reżysera. Terry Gilliam powiedział w Cannes, że czuje wielką ulgę, bo wreszcie zrealizował swój dawny pomysł. Lepiej lub gorzej, ale po raz pierwszy nie wie, jakim filmem się teraz zajmie - mówiła w Dwójce Adriana Prodeus.
rozwiń zwiń