X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wielki artysta, wielki człowiek. Urodziny Jerzego Maksymiuka

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2019 19:00
- Jest jedną z najważniejszych postaci w muzyce polskiej, co więcej: w sztuce polskiej. To osoba wszechstronna: znakomity pianista, dyrygent, kompozytor - mówił o Jerzym Maksymiuku, w dniu jego 83. urodzin, Krzysztof Jakowicz w specjalnej Dwójkowej audycji.
Audio
  • Dwójka świętuje urodziny Jerzego Maksymiuka (O wszystkim z kulturą)
Jerzy Maksymiuk oraz Krzysztof Jakowicz i Paweł Kapuła
Jerzy Maksymiuk oraz Krzysztof Jakowicz i Paweł KapułaFoto: Piotr Piorun/PR2
Maksymiuk1200.jpg
Sekretne wzruszenia Jerzego Maksymiuka. Posłuchaj cyklu audycji

- To zachwycające, o czym na co dzień się nie mówi, że on stworzył Polską Orkiestrę Kameralną. Stworzył jakość, jakiej jeszcze nie było w polskiej muzyce, orkiestrę, która błyskawicznie zyskała rozgłos na całym świecie, była znakiem rozpoznawczym polskiej muzyki - podkreślał Krzysztof Jakowicz.

- Jest nie tylko wielkim artystą, ale i wielkim człowiekiem. Udało mu się pogodzić swoją wybitną muzykalność z tym, że jest dobrym, szlachetnym człowiekiem - dodawał Paweł Kapuła. O Jubilacie mówili również Joanna Wnuk-Nazarowa ("potrafi podziwiać, obserwować, jest skromny"), Ewa Piasecka-Maksymiuk ("zostałam zauroczona tym, jak on dyryguje, umiejętnością komunikacji z publicznością"). W audycji rozmawialiśmy także z Moniką Wolińską, m.in. o filmie "Maksymiuk. Koncert na dwoje".

Artysta z drugiej strony. Kulisy filmu "Maksymiuk. Koncert na dwoje">>>

Sam Jubilat opowiadał w Dwójce o swojej drodze artystycznej, o Polskiej Orkiestrze Kameralnej czy o ważnych dla niego spotkaniach, również tych już niemożliwych. - Najbardziej chciałbym spotkać Rachmaninowa, bo to jest moja muzyka…

Zapraszamy do wysłuchania audycji.

Jerzy Maksymiuk, Krzysztof Jakowicz, Paweł Kapuła, Joanna Wnuk-Nazarowa, Ewa Piasecka-Maksymiuk oraz Andrzej Sułek Jerzy Maksymiuk, Krzysztof Jakowicz, Paweł Kapuła, Joanna Wnuk-Nazarowa, Ewa Piasecka-Maksymiuk oraz Andrzej Sułek. Fot. Piotr Piorun/PR2

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą

Prowadzi: Andrzej Sułek

Goście: Jerzy Maksymiuk oraz Ewa Piasecka-Maksymiuk, Joanna Wnuk-Nazarowa, Krzysztof Jakowicz, Paweł Kapuła, Monika Wolińska 

Data emisji: 9.04.2019

Godzina emisji: 17.30

jp/mk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jerzy Maksymiuk: udało nam się wzruszyć doktora

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2018 14:56
- Jako człowiek fantazyjny i lubiący stale coś dziwnego robić, wymyśliłem, że imieniny dr Niesiobędzkiego uczczę specjalnym utworem - opowiadał w Dwójce wybitny dyrygent.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Uroczysta premiera filmu "Maksymiuk. Koncert na dwoje"

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2019 15:56
Zanim dokument o dyrygencie Jerzym Maksymiuku i jego żonie Ewie wejdzie do kin, będzie go można obejrzeć w poniedziałek (8.04) w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego. W pokazie uczestniczył będzie sam maestro.
rozwiń zwiń