REKLAMA

Artyści przedwojennej Warszawy

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2019 11:55
W audycji "O wszystkim z kulturą" przypomnieliśmy z radiowego archiwum utwory artystów związanych z przedwojenną Warszawą i II Rzeczpospolitą. Usłyszeliśmy Adolfa Dymszę, Eugeniusza Bodo, Hankę Ordonównę.
Audio
  • Artyści przedwojennej Warszawy (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Adolf Dymsza
Adolf DymszaFoto: NAC/domena publiczna

Okres dwudziestolecia międzywojennego był czasem, gdy pojawiały się liczne teatry, kabarety, gwiazdy estrady i rozwijającego się wówczas polskiego kina. W audycji zaprosiliśmy państwa do wysłuchania przykładów aktywności artystycznej przedwojennej Warszawy, a także przypomnieliśmy archiwalne wspomnienia artystów.

Skąd się wziął pseudonim artystyczny Adolfa Dymszy? Dlaczego Ludwik Sempoliński musiał szybko uciekać z Warszawy we wrześniu 1939 roku? O tym w audycji.

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą 

Prowadziła: Dawid Dziedziczak

Data emisji: 30.08.2019

Godzina emisji: 17.30

bch/am

Czytaj także

Bogumił Kobiela z radiowych archiwów

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2019 18:00
W audycji "O wszystkim z kulturą" sięgnęliśmy po fragmenty filmów i spektakli, skecze, a także rozmowy z jednym z najwybitniejszych polskich aktorów filmowych i teatralnych.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jan Ekier i jego fascynacja Chopinem

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2019 19:00
W audycji "O wszystkim z kulturą" słuchaliśmy opowieści cenionego polskiego pianisty i profesora sztuk muzycznych, przeplatanych fragmentami wykonywanych przez niego utworów Fryderyka Chopina.
rozwiń zwiń