Technopolityka. Świt nadchodzącej przyszłości

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2019 13:19
- Nie wybory polityczne lecz technologiczne zadecydują o kształcie przyszłego świata. Żyjemy w czasach, w których geopolityka, czyli zabiegi o zasoby ustępuje technopolityce. Już dziś obserwujemy to, że to zmiany technologiczne, a nie zamożność napędzają dzieje - mówił w Dwójce dr. Nikodem Bończa-Tomaszewski.
Audio
  • Współczesne modele rozwoju technologicznego (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock/sdecoret

O losach Polski za 50 czy 100 lat znacznie bardziej niż geopolityka, decydować będzie technopolityka, czyli model rozwoju, na który zdecydujemy się w najbliższych latach.

Jakie są współczesne modele rozwoju technologicznego? Jakie cechy i elementy mogą zadecydować o ich atrakcyjności? Co powinno być kluczem do oceny i wyboru? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą 

Prowadził: Michał Szułdrzyński

Goście: dr. Nikodem Bończa-Tomaszewski (publicysta) oraz Marek Oramus (pisarz)

Data emisji: 10.10.2019

Godzina emisji: 17.30

mko

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Czy komputer może być zabytkiem?

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2019 14:34
Zapraszamy na niezbyt odległą, ale niezwykle intrygującą podróż w czasie, podczas której opowiemy o nowym życiu starych komputerów. Mówić będziemy o wagowo bardzo ciężkich acz fascynujących etapach rewolucji, która diametralnie zmieniła współczesność.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Komputer - pomnik tego, co wywróciło świat do góry nogami

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2019 16:01
- To jest podróż w czasie przez siedemdziesiąt ostatnich lat. Informatyka w ubiegłym roku świętowała, zwłaszcza w Polsce, siedemdziesięciolecie swojego istnienia. Można powiedzieć, że na całym świecie było to 70 lat od momentu, kiedy komputer zaczynał nabierać jakiegoś kształtu i przestawał być tylko dużym, przerośniętym kalkulatorem - mówił w Dwójce Krzysztof Chwałowski – dyrektor Muzeum Historii Komputerów i Informatyki.
rozwiń zwiń