X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kercelak - przedwojenny bazar na Woli

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2019 15:00
W "Kwadransie bez muzyki" rozmawialiśmy o legendarnym centrum biznesowym i towarzyskim warszawskiej Woli, o którym dziś pamięta niewielu.  
Audio
  • Kercelak - przedwojenny bazar na Woli (Kwadrans bez muzyki/Dwójka)
Kercelak. Stragan z rowerami i częściami zamiennymi.
Kercelak. Stragan z rowerami i częściami zamiennymi.Foto: NAC

Kercelak to nieistniejący już, przedwojenny bazar o bardzo bogatej historii, gdzie można było dostać dosłownie wszystko. Przychodziło się tu na flaczki, zimną wódkę, żeby kupić broń, lub egzotyczne "śpiewające ptaki". Założony kilka lat po powstaniu styczniowym Kercelak był jedną z największych hal targowych Warszawy, swoją sławą przewyższał nawet Halę Mirowską, "Różyca", czy Koszyki. Na Kercelaku porządku pilnował warszawski Al Capone, słynny Tata Tasiemka. To postać niezwykle kontrowersyjna – z jednej strony patriota, działacz PPS, poseł, radny, z drugiej szef okrutnego gangu, który kapusiom - w najlepszym wypadku - obcinał uszy.

O dziejach tego miejsca, a także o jego kryminalnej przeszłości opowiadali: Jarosław Zieliński, Magdalena Staroszczyk i Paweł Weszpiński.

***

Tytuł audycji: Kwadrans bez muzyki 

Prowadzi: Milena Gąsienica

Data emisji: 21.11.2019

Godzina emisji: 15.00

am

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wojna, miłość. Warszawskie fotografie Tadeusza Bukowskiego z lat 1935-55

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2019 10:45
W audycji opowiadaliśmy o wystawie w Fotoplastikonie Warszawskim prezentującej nową kolekcję zdjęć cenionego fotoreportera.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Biała Fabryka – opowieść dźwiękowa

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2019 10:00
Sto osiemdziesiąt lat temu, w 1839 roku, rozpoczęła się nowa era w dziejach łódzkiego przemysłu. W fabryce Ludwika Geyera wystartowała pierwsza w mieście maszyna parowa. Zmieniła ona nie tylko przemysł włókienniczy, ale także pejzaż miasta, które odtąd kojarzy się z dziesiątkami dymiących kominów.
rozwiń zwiń