Maciej Musiałowski: kocham tworzyć

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2020 18:40
- Pisałem książki w dzieciństwie, śpiewałem, występowałem i wymyślałem historie. To wszystko ukonstytuowało mnie w akceptacji, że będę tworzył i nie idzie mi życie, jeżeli nie robię nic kreatywnego - opowiadał w audycji "O wszystkim z kulturą" Maciej Musiałowski, absolwent PWST w Łodzi i zwycięzca Przeglądu Piosenki Aktorskiej z 2015 roku.
Maciej Musiałowski
Maciej MusiałowskiFoto: Łukasz Gągulski/PAP

Posłuchaj
27:49 [ PR2]PR2 (mp3) 23 październik 2020 17_30_55.mp3 Maciej Musiałowski o swojej drodze artystycznej (O wszystkim z kulturą/Dwójka)

 

Maciej Musiałowski szerokiej publiczności znany jest przede wszystkim z głównej roli w filmie Jana Komasy "Sala samobójców. Hejter". Debiut na dużym ekranie i od razu wielki sukces. - Przyjmuję rzeczywistość jaką daje mi los i  fakt stworzenia takiego cudownego filmu, i to, że się przyjął w tak fantastyczny sposób, nie tylko w Polsce, ale i na świecie - zaznaczył aktor.

Przegląd Piosenki Aktorskiej/Maciej Kajetan Musiałowski - Mamo moja (Koncert Finałowy #36PPA)

Śpiewanie na ulicy, koncerty, pisanie, a w końcu własna metoda na drodze zawodowej. Wizja siebie jako artysty, mimo młodego wieku Macieja Musiała, sięga daleko w przeszłość. - Moja przygoda z aktorstwem zaczęła się bardzo wcześnie, jak byłem jeszcze dzieckiem - zaznaczył. - Zagrałem wiele spektakli teatralnych, dostałem za nie wiele nagród. Nie powinienem się wstydzić, że ufam swoje intuicji - podkreślił.

Czytaj także:

Jan Komasa: Tribeca dała "Hejterowi" drugie życie

W ostatnich miesiącach artysta odsunął się od zgiełku, ograniczył obecność w sieci, skupił się na pracy magisterskiej i obserwował, co się rozgrywa wokół. - Sam lockdown dał mi sporo czasu i przestrzeni do myślenia, do uspokojenia się, do zwrócenia uwagi na świat i zobaczenia jak i co się dzieje - wymieniał. - To jest bardzo ważne, żebyśmy może trochę ostudzili się i zwrócili uwagę na planetę, która woła o pomoc.

Najnowszy film z udziałem Maciej Musiałowskiego "Polot" w reżyserii Michała Wnuka - właśnie wchodzi na ekrany kin. 

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą

Prowadzi: Paweł Siwek

Gość: Maciej Musiałowski (aktor)

Data emisji: 23.10.2020

Godzina emisji: 17.30


Zobacz więcej na temat: aktorzy Dwójka Paweł Siwek
Czytaj także

Czterech tytanów polskiego komizmu

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2019 16:12
Gościem audycji "Wybieram Dwójkę" był Roman Dziewoński, autor książki "Siła komizmu… destrukcyjna?".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Karolina Gruszka: lubię grać w obcych językach

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2020 21:27
- Najważniejsza jest energia, które słowa ze sobą niosą gdzieś pod spodem. Lubię to, że to brzmienie uruchamia jakąś wibrację w organizmie, każdy język ze swoim innym brzmieniem uruchamia innego rodzaju wibracje. To jest ciekawe - mówiła w Programie 2 Polskiego Radia Karolina Gruszka, ceniona aktorka filmowa i teatralna.
rozwiń zwiń