Karolina Gruszka: lubię grać w obcych językach

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2020 21:27
- Najważniejsza jest energia, które słowa ze sobą niosą gdzieś pod spodem. Lubię to, że to brzmienie uruchamia jakąś wibrację w organizmie, każdy język ze swoim innym brzmieniem uruchamia innego rodzaju wibracje. To jest ciekawe - mówiła w Programie 2 Polskiego Radia Karolina Gruszka, ceniona aktorka filmowa i teatralna.
Karolina Gruszka
Karolina GruszkaFoto: Archiwum Kalbar/PAP

Posłuchaj
28:25 2020_10_07 17_30_24_O_wszystkim_z_kultura.mp3 Karolina Gruszka o porozumiewania się różnymi językami, współpracy z międzynarodowymi twórcami i nowych polskich produkcjach ze swoim udziałem (O wszystkim z kulturą/Dwójka)

 

Po tytułowej roli we francuskim filmie "Maria Skłodowska-Curie" wyreżyserowanym przez Marie Noëlle (2016), kolejną zagraniczną produkcją z udziałem Karoliny Gruszki jest islandzki "Złotokap" (rozmowa z reżyserem filmu Ragnarem Bragasonem na początku audycji).

Również w Polsce aktorka nie może narzekać na brak propozycji. Obecnie pracuje m.in. przy serialu "Królestwo kobiet". - To bardzo ciekawy projekt. Serial, który operuje przede wszystkim bardzo ostrym, absurdalnym poczuciem humoru. Reżyseruje Maciek Bochniak, który ma do tego rękę i czuje ten gatunek. No i wspaniały skład, bo gra Krystyna Janda, Jan Peszek, Gabrysia Muskała i jeszcze kilka innych wspaniałych osób - podkreślała.

Przed ekipą nowego polskiego serialu jeszcze dwa tygodnie zdjęć. - Na planie była moc. Ta zbitka bardzo różnych kobiet z bardzo różnymi temperamentami to była jakaś taka mieszanka wybuchowa - podsumowała Karolina Gruszka.

Jak przyznała, praca na planie filmowym w dobie pandemii jest trudniejsza. - Staramy się przestrzegać zasad bezpieczeństwa. Są nam mierzone temperatury, ciągle się dezynfekujemy, w miarę możliwości nosimy maseczki. Raz na jakiś czas słyszymy, że coś tam się wydarza, że ktoś ma jakieś podejrzenia o to, że jest chory. No więc to jest ciągle w takiej niepewności, czy za chwilę będą zdjęcia, czy zaraz wszystko się zatrzyma. Ale tak poza tym, to dalej jest chyba taki normalny proces - tłumaczyła aktorka.

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą

Prowadziła: Beata Kwiatkowska

Gość: Karolina Gruszka (aktorka)

Data emisji: 7.10.2020

Godzina emisji: 17.30

Czytaj także

Karolina Gruszka jako "Pani z przedszkola"

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2014 16:00
"Pani z przedszkola" to tytuł nowego filmu Marcina Krzyształowicza, który będziemy mogli oglądać w kinach od 25 grudnia. Reżyser opowiedział o nim w Dwójce.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Gruszka: będziemy się kłócić przez cały spektakl

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2016 09:00
- "Słoneczna linia" to sztuka o problemach w związku - o przedstawieniu w warszawskim Teatrze Polonia mówiła w Dwójce Karolina Gruszka.
rozwiń zwiń