X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Gra w kapsle na miarę XXI wieku

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2014 10:00
- Młodzi uczestnicy warsztatów najpierw zdobywali wiedzę na temat dawnych gier podwórkowych, żeby finalnie zagrać w nie z wykorzystaniem systemów czułych na ruch i światło - o projekcie BUUM mówili w Dwójce organizatorzy Edyta Ołdak i Paweł Heppner.
Audio
  • Gra w kapsle na miarę XXI wieku. Relacja z warsztatów BUUM (Kwadrans bez muzyki/Dwójka)
Gra w kapsle przygotowana w ramach przedsięwzięcia BUUM zrealizowanego przez stowarzyszenie Z Siedzibą w Warszawie
Gra w kapsle przygotowana w ramach przedsięwzięcia BUUM zrealizowanego przez stowarzyszenie "Z Siedzibą w Warszawie"Foto: http://www.buum.org/pl/c.c.

- Kapsle, klasy i cymbergaj to gry, które udało nam się przełożyć na współczesne technologie - opowiadała Edyta Ołdak w audycji "Kwadrans bez muzyki". Do modyfikacji dawnych zabaw wykorzystano elektroniczny system Arduino, który w prosty sposób przetwarza bodźce ze świata zewnętrznego na konkretne działanie różnych mechanizmów.

- Modyfikacja zabawy w kapsle polegała na tym, że za pomocą trafienia kapselkiem w czuły punkt na planszy pompował się balon. Trafienia nie były premiowane punktami, ale sekundami. Trafienie w najdalszy punkt dawało 50 sekund pompowania balona. Wygrywał ten, komu udało się przebić balon - wyjaśniał Paweł Heppner.

Ważnym elementem warsztatów zrealizowanych na Mazowszu i Podlasiu były spotkania dzieci z seniorami, którzy opowiadali, jak się bawiono na podwórkach, zanim głównym centrum rozrywki stał się domowy komputer.

- Oprócz zasad gier typu cymberagaj czy klipa dowiedzieliśmy się, że dawniej dzieci na Podlasiu zbierały szyszki, bo szyszki były rodzajem pieniądza po wojnie. Można było za nie kupić zabawki - opowiadała Edyta Ołdak.

W ramach projektu powstają także gry on-line dla najmłodszych. Docelowo powstanie 14 gier.

Przedsięwzięcie BUUM (3.02-12.07) przygotowało stowarzyszenie "Z Siedzibą w Warszawie". Zachęcamy do wysłuchania nagrania audycji, w której z organizatorami - Edytą Ołdak i Pawłem Heppnerem - oraz z Barbarą Derlicką, emerytowaną polonistką, która brała udział w warsztatach i wspominała dawne gry rozmawiał Paweł Siwek.

Uczestnicy
Uczestnicy warsztatów BUUM rozmawiają z seniorami o dawnych zabawach; http://www.buum.org/pl/c.c.

bch/jp

Zobacz więcej na temat: dzieci gry planszowe
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Szachy od przedszkola? Graj i rozwijaj

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2013 09:14
Pomogą w nauce matematyki, rozwiązywaniu problemów, a w przyszłości - prowadzeniu biznesu! Gra w szachy pomaga także w rewalidacji dzieci niepełnosprawnych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zagraj w grę, której nie da się wygrać

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2014 14:48
Gry są ważną częścią naszej kultury – uważa Daniel Goepfert dyrektor Instytutu Goethego w Krakowie organizatora Międzynarodowego Festiwalu Instynkt Gry.
rozwiń zwiń