X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wikipedia, czyli demokratyczny śmietnik

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2015 09:00
– Wikipedii zawdzięczamy naprawdę dużo. Dzięki niej wiemy, jak nie powinno się gromadzić wiedzy – mówił prof. Wiesław Godzic, socjolog i medioznawca.
Audio
  • Wikipedia, czyli demokratyczny śmietnik (Kwadrans bez muzyki/Dwójka)
Wikipedia istnieje od 15 stycznia 2001 r. i jest pierwszą wolną encyklopedią internetową
Wikipedia istnieje od 15 stycznia 2001 r. i jest pierwszą wolną encyklopedią internetowąFoto: Giulia Forsythe/flickr/cc

– Możemy korzystać z Wikipedii, ale bardzo ostrożnie – zaznaczył Wiesław Godzic. – Ona uczy nas tego, by być nieustannie czujnym. Jeśli całkowicie się jej oddamy, jesteśmy straceni – stwierdził, dodając, że powstało całe pokolenie "wikipediowskie", a dzisiejsi studenci wręcz mówią słowami z Wikipedii.

Zdaniem socjologa encyklopedia tworzona przez amatorów powoduje masowy odwrót od wiarygodnych źródeł, co w dramatyczny sposób zwiększa ilość niepełnej lub błędnej wiedzy. Dariusz Jemielniak, autor książki "Życie wirtualnych dzikich", mówił jednak o badaniach, wedle których margines błędów Wikipedii i profesjonalnej encyklopedii Britannica jest na tym samym poziomie.

Przedsięwzięcie od początku wzbudzało kontrowersje. Nawet Larry Sanger, jeden z twórców Wikipedii, w pewnym momencie przestał zgadzać się z jej założeniami. Powołał do życia własny projekt pod nazwą Citizendium, który miał się opierać na wiedzy tworzonej wyłącznie przez ekspertów. – Pomysł nie wypalił, bo ekspertom nie chciało się tego robić – powiedział Dariusz Jemielniak.
***

Tytuł audycji: Kwadrans bez muzyki
Prowadzenie:
Barbara Schabowska
Goście:
prof. Wiesław Godzic (SWPS), prof. Dariusz Jemielniak (Akademia Leona Koźmińskiego)
Data emisji:
14.01.2015
Godzina emisji:
15.00

mc/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Internet u fryzjera. Zdecentralizowana technologia

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2013 15:38
- W małych miejscowościach nowe technologie są bardzo widoczne w salonach fryzjerskich i kosmetycznych - mówiła w Dwójce Katarzyna Chojecka, która prowadziła badania etnologiczne pod kierunkiem dra Piotra Cichockiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Komputery i świnie. Rzecz o polskim Billu Gatesie

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2014 10:00
"Być w PRL-u geniuszem to było za mało. Należało jeszcze polubić świnie" - uważa jedna ze współpracowniczek Jacka Karpińskiego, konstruktora komputerów, który jest bohaterem środowych "Rozmów po zmroku".
rozwiń zwiń