X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Europa Środkowo-Wschodnia na festiwalu Eufonie

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2018 14:06
W audycji mówiliśmy o rozpoczynającym się 23 listopada I Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Europy Środkowo-Wschodniej Eufonie.
Audio
  • Zapowiedź I Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Europy Środkowo-Wschodniej Eufonie (Kwadrans bez muzyki/Dwójka)
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjne Foto: Shutterstock/Brian A Jackson

Europa Środkowo-Wschodnia – wspólnota regionalna krajów rozciągająca się od Bałkanów, po państwa bałtyckie, niekiedy poszerzana też o Skandynawię. To obszar, gdzie zderzają się kultury Wschodu i Zachodu, tworząc fascynujący tygiel różnorodnych wpływów.

Ta wielobarwność stała się inspiracją dla organizatorów nowego festiwalu muzycznego Eufonie, który rozpocznie się w Warszawie 23 listopada i potrwa do 1 grudnia. Program wydarzenia w sposób kompleksowy zaprezentuje obraz kultury muzycznej regionu Europy Środkowo-Wschodniej i zwróci uwagę słuchaczy na twórczość kompozytorów z Polski i krajów sąsiednich.

O tym, jak zrodziła się idea Eufonii, oraz co nas czeka podczas festiwalowego tygodnia opowiadali w audycji organizatorzy wydarzenia oraz artyści.

***

Tytuł audycji: Kwadrans bez muzyki

Prowadziła: Milena Gąsienica

Data emisji: 22.11.2018

Godzina emisji: 15.00

jp/bch/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Roxanna Panufnik: tym utworem chciałam podsumować więź z Polską

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2018 18:44
- Polska celebruje w tym roku stulecie odzyskania niepodległości, z kolei ja również obchodzę prywatny jubileusz – swoje 50. urodziny - i dlatego chciałam skomponować utwór, który podsumuje moją więź z Polską, jej kulturą muzyczną, który podkreśli moje polskie korzenie - mówiła brytyjska kompozytorka, córka Andrzeja Panufnika.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Festiwal Pendereckiego. Dawid Runtz: muzyka maestro od każdego wymaga wysokiej sprawności

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2018 10:24
- W całej twórczości Krzysztofa Pendereckiego znajdziemy pewne problemy wykonawcze. Nie tylko dla dyrygenta i instrumentalistów. Jest to taki rodzaj muzyki, który od wszystkich wykonawców wymaga wysokiej sprawności, i technicznej, i takiej swobody w poruszaniu się w materii, jaką jest muzyka współczesna - mówił w Dwójce dyrygent.
rozwiń zwiń