X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Labirynt dźwięków "mYear19" na Festiwalu Prawykonań

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2019 12:47
- Po to, by można było właściwie odbierać muzykę, słuch trzeba ukierunkować i nauczyć go znajdowania odpowiednich brzmień. Moja instalacja to labirynt, w którym szuka się właściwych faktur, barw i motywów dźwiękowych, które są w nim ukryte – mówił w Dwójce Michał Moc.
Audio
  • O instalacji dźwiękowej "mYear19" (Kwadrans bez muzyki/Dwójka)
mYear19 na Festiwalu Prawykonań
"mYear19" na Festiwalu PrawykonańFoto: Iza Lechowicz

Czym są instalacje dźwiękowe? To forma sztuki, w której dźwięk tworzy "dialog" z otaczającą przestrzenią. W ubiegły weekend, podczas 8. Festiwalu Prawykonań w Katowicach, mieliśmy okazję uczestniczyć w dwóch takich wydarzeniach.

W "Kwadransie bez muzyki" przyjrzeliśmy się instalacji dźwiękowej "mYear19" wrocławskiego kompozytora, akordeonisty, podróżnika i pedagoga, który uczy, w jaki sposób percypować muzykę na różne sposoby. Tym razem stworzył labirynt brzmień, w którym należało odnaleźć - spośród stu czterech głośników emitujących rozmaite dźwięki - osiem, z których wydobywają się wskazane motywy muzyczne. 

- Słuchacze wchodzą do labiryntu wyposażeni w mapę. Na tym planie rozmieszczone są głośniki. Można ich po prostu słuchać lub wziąć ze sobą któryś ze specjalnie do tego przeznaczonych i postawić w innym miejscu. Poczuć się nie tylko odbiorcą ale również źródłem dźwięku – powiedział Michał Moc.

Jak wędrujący po labiryncie poszukiwacze dźwięków radzą sobie z odnajdywaniem właściwych motywów muzycznych? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Kwadrans bez muzyki

Przygotował: Milena Gąsienica

Gość: Michał Moc (muzyk)

Data emisji: 4.04.2019

Godzina emisji: 15.00

mko/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dwójka na 8. Festiwalu Prawykonań

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2019 13:30
Zapraszamy do wysłuchania rozmów z artystami ósmej odsłony katowickiego święta polskiej muzyki współczesnej. Festiwalu Prawykonań odbył się w dniach 29-31 marca w siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia. 
rozwiń zwiń