Unikatowe nagrania Róży Etkin-Moszkowskiej

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2020 14:30
Skarb. Unikat. Premiera. Nieznana dotąd polskiej publiczności płyta wybitnej pianistki Róży Etkin-Moszkowskiej nagrana 92 lata temu w Berlinie zadebiutowała w "Dużej czarnej".
Audio
  • Unikatowe nagrania Róży Etkin-Moszkowskiej (Duża czarna/Dwójka)
Róża Etkin-Moszkowska, rok 1927
Róża Etkin-Moszkowska, rok 1927Foto: NAC

Rok po ogromnym sukcesie - zdobyciu III nagrody na I Konkursie Chopinowskim - Róża Etkin-Moszkowska nagrywa swoją trzecią i ostatnią płytę. Jak się okazało unikatową. Odnaleziony i zakupiony w Niemczech przez dr. Marcina Zglińskiego krążek zadebiutował na antenie Dwójki w sobotę, 19 września.

***

Audycja: Duża czarna

Prowadził: Przemysław Psikuta

Data emisji: 19.09.2020

Godzina emisji: 13.00

Czytaj także

Krakowski Salon Muzyczny, czyli dialog sztuk

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2020 08:00
- Salony muzyczne w Krakowie w XIX wieku pełniły rolę kulturotwórczą, ale spotkania artystów miały też walor integracyjny. Ideę festiwalu zbudowaliśmy na historii specyficznej przyjaźni pomiędzy Janem Matejką a Władysławem Żeleńskim - opowiadał gość audycji Grzegorz Mania, prezes Stowarzyszenia Polskich Muzyków Kameralistów, organizator unikatowego festiwalu Krakowski Salon Muzyczny.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Maciej Tworek: miałem szczęście do pedagogów

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2020 14:51
- Zadziałanie na wyobraźnię i na piękno dźwięku, wyjście od jego urody do techniki. Nie odwrotnie - mówił o pedagogice swojego mistrza prof. Jana Hofmanna w audycji "Cafe Muza" maestro Maciej Tworek.
rozwiń zwiń