Sztuka na dwie osoby czyli... "Pocałunek"

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2012 20:00
Tym razem Iwona Malinowska i krytyk teatralny Janusz Majcherek, korzystając z publikacji wrześniowego numeru "Dialogu", próbują przybliżyć twórczość holenderskiego autora, aktora z wykształcenia, jakim jest Ger Thijs.
Sztuka na dwie osoby czyli... Pocałunek
Foto: Glow Images/East News

Dialog opublikował jego sztukę na 2 osoby zatytułowaną "Pocałunek".  W konstrukcji tego utworu widać doświadczenie aktorskie i reżyserskie autora. Świetne dialogi liryczno- komiczne  przemawiają za potencjalnym sukcesem scenicznym. Rzecz dzieje się w 6 odsłonach.

Oto drogą w terenie górzystym blisko granicy holendersko-niemieckiej podąża Kobieta . Zmęczona, postanawia spocząć na stojącej w pobliżu ławce. Do tej samej ławki zmierzał Mężczyzna, ale nie zdążył. Niezadowolony, decyduje się jednak usiąść  obok Kobiety. Po chwili wywiązuje się między nimi rozmowa. Początkowo na błahe tematy, ale później zaczynamy bliżej poznawać  parę bohaterów. Kobieta - mieszkanka tych okolic zdąża do szpitala, by poznać wyniki swoich badań i dowiedzieć się, czy istotnie ma raka piersi. On - niespełniony aktor, zarabia w tej okolicy, przebierając się za misia. Akurat spacerował samotnie, próbując przemyśleć swoją sytuację a może znaleźć sposób "na siebie' w przyszłości. Oboje mają rodziny, ale czują się mimo to, bardzo samotni. I to ich zbliża do siebie.W pewnym momencie zdają sobie sprawę, że to coś więcej niż tylko znajomość. Poryw jakiejś fascynacji. Jednak nie stać ich na odcięcie się od dotychczasowego życia, choć przez moment oboje  o tym pomyśleli .Tytułowy  Pocałunek w chwili uniesienia, pozwoli im inaczej spojrzeć w przyszłości  na własną  sytuację rodzinną i społeczną. We fragmentach sztuki w przekładzie Małgorzaty Semil wystąpili: Marzena Trybała i Włodzimierz Press.

Zapraszają  Iwona Malinowska i Janusz Majcherek

21 października (niedziela) godz. 22.00

Czytaj także

Trudna sztuka flirtowania

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2011 13:14
Flirt towarzyszy człowiekowi od zawsze. Ta subtelna sztuka kuszenia może skończyć się romansem, a nawet zdradą, często jednak jest tylko przyjemnym sposobem na poznanie kogoś interesującego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sprawy damsko-męskie

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2012 18:13
Jak lato i wakacje wpływają na nasze związki? O tym w audycji "W dobrych zawodach".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kobieta idealna według mężczyzn

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2012 15:00
Ostatni sondaż OBOP-u może służyć radą paniom, które pragną zostać idealną kobietą. Wydaje się, że droga jest całkiem prosta - wystarczy nie być feministką, zdjąć bieliznę i nie wychodzić samej na imprezy. Czy rzeczywiście to takie łatwe?
rozwiń zwiń