Polskie Radio
Section05
CBOS

SONDAŻ Zjednoczona Prawica zdecydowanym liderem, spadek notowań KO. Zobacz wyniki nowego sondażu

Z październikowego sondażu CBOS wynika, że gdyby wybory parlamentarne odbywały się w najbliższą w niedzielę, do urn poszłoby 73 proc. respondentów. Wyborcy najwięcej głosów oddaliby na Zjednoczoną Prawicę - 30 proc. Spadek odnotowała z kolei Koalicja Obywatelska - 18 proc. i Polska 2050 Szymona Hołowni otrzymała 9 proc. poparcie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sejm polityka sondaż CBOS wybory parlamentarne zjednoczona prawica koalicja obywatelska

CBOS: sprawy urzędowe online załatwia jedna trzecia Polaków

W Polsce przybywa użytkowników internetu. Regularną obecność w sieci deklaruje ponad trzy czwarte dorosłych. W kwietniu co trzeci Polak korzystał z internetu do załatwiania spraw urzędowych – wynika z opublikowanego w czwartek opracowania CBOS "Korzystanie z internetu w 2022 roku".
Zobacz więcej na temat:  Trójka Aleksander Ziemiańczyk internetowy bank internet Internetowe Konto Pacjenta online bankowość mobilna bankowość elektroniczna bankowość internetowa bankowość CBOS raporty raport Piotr Firan pandemia cyfryzacja dowód osobisty aplikacje

SONDAŻ PiS na prowadzeniu z dużą przewagą nad KO. Jest nowy sondaż

CBOS opublikował najnowszy sondaż. Gdyby wybory odbyły się w czerwcu, PiS uzyskałoby poparcie 32 proc. To 4 punkty proc. mniej niż w maju. Spadek zanotowała też KO - poparcie na poziomie 17 proc. to 2 punkty mniej niż w ubiegłym miesiącu. Zwolenników zyskały za to Polska 2050 i Konfederacja. PSL i Lewica znalazłyby się poza Sejmem. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka sondaż Prawo i Sprawiedliwość Platforma Obywatelska PSL Konfederacja Polska 2050 lewica zjednoczona prawica CBOS

sondaż PiS liderem, cztery partie w Sejmie. Sprawdź najnowszy sondaż

W marcu PiS cieszy się poparciem 30 proc. zdeklarowanych uczestników wyborów; dokładnie tylu, ilu przed miesiącem - wynika z sondażu CBOS. 20 proc. badanych zamierza głosować na KO, 11 proc - na Polskę 2050, a 6 proc. - na Konfederację. Pod progiem wyborczym znalazły się m.in. Lewica i Koalicja Polska - PSL.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sondaż Sejm PiS zjednoczona prawica koalicja obywatelska CBOS polityka