Droga Zofii Kucówny do aktorstwa

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2013 21:00
W tym tygodniu w audycji "Zapiski ze współczesności" - Zofia Kucówna, wybitna aktorka, wybitny pedagog.
Audio
  • Zofia Kucówna o rodzinnym domu (Zapiski ze współczesności/Dwójka)
  • Zofia Kucówna o latach okupacji w Krakowie (Zapiski ze współczesności/Dwójka)
  • Zofia Kucówna o początkach kariery aktorskiej (Zapiski ze współczesności/Dwójka)
  • Zofia Kucówna o swojej pracy aktorskiej na scenach teatrów w Krakowie, Lublinie i Warszawie, a także o swoim debiucie książkowym - "Zatrzymać czas" (Zapiski ze współczesności/Dwójka)
  • Zofia Kucówna o istocie aktorstwa, o pracy pedagogicznej i pracy społecznej w Skolimowie, o sensie życia (Zapiski ze współczesności/Dwójka)
Zofia Kucówna w Dwójce
Zofia Kucówna w Dwójce Foto: Krzysztof Komarnicki/PR2

W przygotowanych przez Bogumiłę Prządkę gawędach Zofia Kucówna opowie o rodzinie i wartościach wyniesionych z domu, o dzieciństwie i o przeżyciach w czasie wojny 1939, o życiu w Krakowie, w czasie okupacji i w powojennych latach. Usłyszymy gawędy o liceum plastycznym i szkole aktorskiej, o tym, jak zaczęła się droga Zofii Kucówny do aktorstwa, o pracy na scenach teatrów krakowskich, lubelskich, warszawskich, a także - o młodzieży aktorskiej, o radości płynącej z pracy pedagogicznej i społecznej.
Wspomnienia nagrane zostały w roku 2007.

Czytaj także

Marian Beynar – wspomnienia z Wileńszczyzny

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2013 19:00
Dwójka zaprasza na audycje z cyklu "Zapiski ze współczesności" przygotowane we współpracy z białostockim oddziałem Instytutu Pamięci Narodowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak zostałem aktorem, czyli opowieść Janusza Gajosa

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2013 19:00
- Udało mi się dopiero za czwartym razem. Nie wiem skąd ten upór, bo nie odnajduję w sobie takich cech charakteru. Ale w tym jednym wypadku rzeczywiście było coś, co nie pozwalało mi ani na chwilę zboczyć z tej ścieżki - tak o początkach swojej drogi aktorskiej mówił w cyklu "Zapiski ze współczesności" Janusz Gajos.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Cembrzyńska opowiada o życiu w filmie

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2013 19:00
Na srebrnym ekranie debiutowała w "Rękopisie znalezionym w Saragossie", potem, zajęła się produkcją filmową. W "Zapiskach ze współczesności" wspomnienia Igi Cembrzyńskiej.
rozwiń zwiń