Zygmunt Miłoszewski: listopad to ulubiony miesiąc pisarzy

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2014 16:55
– Wtedy właśnie czytelnicy zastanawiają się, jak zorganizować sobie zimne i ciemne popołudnia – mówił autor wydanego właśnie kryminału "Gniew".
Audio
  • Zygmunt Miłoszewski: listopad to ulubiony miesiąc pisarzy (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Zygmunt Miłoszewski
Zygmunt MiłoszewskiFoto: Grzegorz Śledź/PR2

Zygmunt Miłoszewski, znany z takich powieści jak "Uwikłanie", "Ziarno prawdy", "Bezcenny" czy "Domofon", jest pisarzem, który cieszy się niesłabnącą popularnością czytającej widowni. – Moim credo pisarskim jest to, że książki powinny być przede wszystkim ciekawe – wyznał. – Powinny pozwolić nam zapomnieć o świecie wokół nas, zwłaszcza jeśli ten świat jest pociągiem relacji Przemyśl-Świnoujście – powiedział.

Z misji zabijania nudy literatura najlepiej wywiązuje się w listopadzie. – To ulubiona pora każdego pisarza. Wtedy właśnie ci nieliczni czytelnicy, którzy nam zostali, myślą, jak sobie zorganizować zimne i ciemne popołudnie. Księgarnia jest dla nich narzucającym się rozwiązaniem – stwierdził.

W swojej najnowszej książce pt. "Gniew" pisarz zamyka serię kryminałów z prokuratorem Teodorem Szackim w roli głównej. Dlaczego postanowił się rozstać z tą postacią? Jakie są jego dalsze plany? Zapraszamy do wysłuchania nagrania rozmowy.

Tytuł cyklu: "Dwukropek"

Tytuł audycji: "O wszystkim z kulturą"

Prowadzi: Dorota Gacek

Goście: Zygmunt Miłoszewski

Data emisji: 20.11.2014

Godzina emisji: 18.00

mc,tj

Czytaj także

"Carrie" – początek panowania Stephena Kinga

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2013 17:12
– Ten malutki film okazał się wielkim hitem. Jego sukces znacząco wpłynął na karierę Stephena Kinga – opowiadał w Dwójce Robert Ziębiński o pierwszej adaptacji debiutanckiej powieść słynnego amerykańskiego pisarza.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Niziurski rozbudzał apetyt na przygody

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2013 11:55
- Po lekturze jego książek miałem wrażenie, że rzeczywistość nie stoi na wysokości literatury - mówił w Dwójce Andrzej Franaszek, który wraz z gośćmi audycji "Życie na miarę literatury" analizował fenomen autora kultowych powieści dla młodzieży w czasach PRL.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Przed koszmarami Lovecrafta nie da się uciec

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2014 15:00
Stephen King, który uważał Lovecrafta za swego mistrza, chciał kiedyś napisać opowiadanie o poduszce pisarza, która pamiętała jego wszystkie sny. Gdy jednak spróbował je sobie wyobrazić, przeraził się tak bardzo, że porzucił ten pomysł.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Olga Tokarczuk: psychika piszącego zaczyna zagarniać świat wokół

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2014 13:00
- Czułam rodzaj opieki... Jakby światu zależało, żeby ta historia została opowiedziana - mówiła Olga Tokarczuk, jedna z gwiazd Conrad Festival 2014, o procesie powstawania jej nowej powieści "Księgi Jakubowe".
rozwiń zwiń