X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Japonia. Kraj o historii pełnej paradoksów

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2019 14:26
- Przegrana wojna pozwoliła im wskoczyć na pozycję nieosiągalną dla innych. Byli okupowani przez Stany Zjednoczone, które pomogły im, dając nieskończony kredyt zaufania, ale także finansowy, podnieść się na pozycję jednej z najsilniejszych gospodarek świata - mówił w Dwójce Rafał Tomański, japonista i dziennikarz.
Audio
  • Japonia - obraz prawdziwy i widziany z perspektywy Zachodu (Dwukropek/Dwójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: David Carillet/Shutterstock.com

Japonia wykonała w minionym półwieczu gigantyczny skok modernizacyjny - z państwa feudalnego, świadomie izolującego się, stała się jednym z gigantów postępu cywilizacyjnego. Jaka jest tego cena? Jakie jest miejsce tradycyjnej kultury japońskiej w codzienności wyspiarzy? Jak to się dzieje, że jeden z najbogatszych krajów świata, nowoczesne państwo dobrobytu, powszechnie kojarzone z postępem i technologiczną awangardą, od dekad tkwi w subiektywnym mniemaniu własnych obywateli o stagnacji i permanentnym kryzysie? O tym w nagraniu audycji.

Punktem wyjścia rozmowy były dwie książki amerykańskich autorów, którzy większość życia spędzili w kraju kwitnącej wiśni: "Japonia utracona" Alexa Kerra i "Morze wewnętrzne" Donalda Richiego.

***

Tytuł audycji: Dwukropek 

Prowadził: Piotr Kofta

Goście: Karolina Bednarz (reportażystka, japonistka, wydawczyni), Rafał Tomański (japonista, dziennikarz, autor książek o Japonii)

Data emisji: 22.03.2019

Godzina emisji: 21.30

pg/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Piotr Kofta: Japonia zmaga się z długoletnią społeczną depresją

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2018 16:49
- Przechodzą okres wielkiego kryzysu duchowego. Dawny sposób życia przestał sprawiać im przyjemność. Od dziesięcioleci trwa tam również permanentny kryzys ekonomiczny. Być może więc taka książka może mieć dla nich podwójną wartość: jako taki błysk czegoś miłego i przyjemnego - mówił Dwójkowy recenzent o książce "Kwiat wiśni i czerwona fasola".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Strażniczka pamięci o Sadzie Yakko

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2019 16:08
O słynnej gejszy i tancerce opowiadała w audycji Hana Umeda, pół-Japonka, pół-Polka, która próbuje przywrócić na polskie sceny klasyczny taniec japoński.
rozwiń zwiń