X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Harmonia duszy i ciała według Hildegardy

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2015 10:14
Zdrowe żywienie, ale i odpowiednia postawa życiowa. Idee słynnej średniowiecznej mniszki, kompozytorki i mistyczki są aktualne do dziś.
Audio
  • O harmonii duszy i ciała według Hildegardy z Bingen (Spotkania po zmroku/Dwójka)
Hildegarda z Bingen opisuje człowieka jako centru świata, ale u podstaw stworzenia nie kładzie bezosobowej energii, ale osobowego Boga, mówił w Dwójce ks. dr Jacek Wróbel. Na zdj. fragm. strony z dzieła Liber Divinorum Operum Hildegardy
"Hildegarda z Bingen opisuje człowieka jako centru świata, ale u podstaw stworzenia nie kładzie bezosobowej energii, ale osobowego Boga", mówił w Dwójce ks. dr Jacek Wróbel. Na zdj. fragm. strony z dzieła "Liber Divinorum Operum" HildegardyFoto: Wikipedia/domena publiczna

W "Liber vitae meritorum" Hildegarda z Bingen opisuje – za swoimi wizjami, których doświadczała od lat najmłodszych – 35 różnych życiowych postaw. Te, które nam szkodą, i te, które służą zdrowiu. Co istotne, zdrowie rozumiane jest tu całościowo, jako efekt harmonijnego połączenia spraw ciała i ducha.

Goście Dwójkowej audycji, opowiadając o jej koncepcji zdrowego, szczęśliwego życia (bez cierpiętnictwa), podkreślali, jak nowatorskie i nowoczesne są to pomysły.

Życie Hildegardy z Bingen stało się inspiracją pisarzy, filmowców, ludzi teatru. Jest m.in. bohaterką dramatu "Córy Renu" Sesil Loveid. 25 lutego br. w TR Warszawa odbyło się czytanie sztuki w reżyserii Tomasza Cyza - w niedzielę na naszej antenie premiera słuchowiska zrealizowanego na podstawie tekstu norweskiej pisarki.

 

***

Tytuł audycji: Spotkania po zmroku

Prowadziła: Barbara Schabowska

Goście: ks. dr Jacek Wróbel, pallotyn, Joanna Zajdel (prezes Polskiego Towarzystwa Przyjaciół świętej Hildegardy), prof. Paweł Gancarczyk (muzykolog z Instytutu  Sztuki Polskiej Akademii Nauk)

Data emisji: 26.02.2015

Godzina emisji: 21.30

jp/mm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Hildegarda udziela ślubu. Herezja w słuchowisku?

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2015 08:15
- Niezwykle aktualny z punktu widzenia współczesnego odbiorcy jest moment, gdy żarliwa wiara dotyka herezji - mówił Tomasz Cyz, reżyser słuchowiska "Córy Renu".
rozwiń zwiń