Polskie doświadczenia w Dolinie Krzemowej

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2015 08:00
- Polacy w Dolinie Krzemowej to bardzo specyficzny gatunek. Są niezwykle kreatywni i wytrwali - przekonuje Magda Gaca, autorka książki "Ścigając Steve'a Jobsa".
Audio
  • Czy Polacy mają szansę w Dolinie Krzemowej (Spotkania po zmroku/Dwójka)
Goście Bartosza Panka przekonują, że Dolina Krzemowa jest doskonałym inkubatorem, w którym można rozwijać swoje talenty.
Goście Bartosza Panka przekonują, że Dolina Krzemowa jest doskonałym inkubatorem, w którym można rozwijać swoje talenty.Foto: Flickr/Tendenci Software

W "Spotkaniach po zmroku" dyskutujemy o tym, kto ma szansę na zrobienie kariery w legendarnym ośrodku technologicznym, i co sprawia, że to właśnie Dolina Krzemowa jest najbardziej prężnym i innowacyjnym ośrodkiem badawczym. - Jednym z elementów, które świadczą o sukcesie, jest różnorodność: różnorodność kultur, podejść i dyscyplin. Z takiego efektu synergii powstają najlepsze z pomysłów - uważa dr Joanna Nestorowicz z Ośrodka Badań nad Migracjami UW.

Goście Bartosza Panka mówią także o tym, czy - aby odnaleźć się w Dolinie Krzemowej -  trzeba wykazać się ponadprzeciętną inteligencją oraz być w pewnym sensie "agresywnym" i "bezczelnym".

W audycji wypowiada się też Stefan Widomski, były wiceprezes Nokii i współtwórca sukcesu tego międzynarodowego koncernu. Dziś na stałe mieszka w Helsinkach. Z słuchaczami Dwójki dzieli się opowieścią o swojej drodze na zawodowe szczyty.

***

Tytuł audycji: Spotkania po zmroku

Prowadzi: Bartosz Panek

Gość: Magda Gaca (autorka książki "Ścigając Steve'a Jobsa") dr Joanny Nestorowicz (Ośrodek Badań nad Migracjami UW), Stefan Widomski (były wiceprezes Nokii)

Data emisji: 30.07.2015

Godzina emisji: 22.30

fbi/mm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Czy Chińczycy rozpoczęli erę eugeniki?

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2015 18:00
Chińscy uczeni zmodyfikowali genetycznie ludzkie embriony, czyli stworzyli ludzkie zarodki ze zmanipulowanym DNA. Czy powinniśmy się zacząć obawiać?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Światowe sławy apelują: nie dla terminatorów!

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2015 11:11
Eksperci ostrzegają przed wyścigiem zbrojeń w robotów - zabójców. Pod apelem w tej sprawie podpisało się około 1000 naukowców i intelektualistów, w tym Stephen Hawking i współzałożyciel Apple, Steve Wozniak.
rozwiń zwiń