Wspomnienie o Macieju Bednarkiewiczu

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2016 10:00
W audycji "Spotkania po zmroku" rozmawialiśmy o niedawno zmarłym mecenasie i obrońcy opozycji demokratycznej w czasach PRL.
Audio
  • Wspomnienie o Macieju Bednarkiewiczu (Spotkania po zmroku/Dwójka)
Maciej Bednarkiewicz przed rozprawą w Sądzie Rejonowym w Warszawie, który ma rozpatrzyć zażalenie o umorzeniu przez IPN śledztwa, w sprawie utrudniania w latach 80. przez ówczesne władze, wyjaśnienia śmiertelnego pobicia przez milicję Grzegorza Przemyka,  28 maja 2013 r.
Maciej Bednarkiewicz przed rozprawą w Sądzie Rejonowym w Warszawie, który ma rozpatrzyć zażalenie o umorzeniu przez IPN śledztwa, w sprawie utrudniania w latach 80. przez ówczesne władze, wyjaśnienia śmiertelnego pobicia przez milicję Grzegorza Przemyka, 28 maja 2013 r.Foto: PAP/Jakub Kamiński

Maciej Bednarkiewicz po 1989 roku pełnił funkcję prezesa Naczelnej Rady Adwokackiej, posła na sejm kontraktowy, a także działacza społecznego. O tej niezwykłej postaci opowiadali jego przyjaciele i współpracownicy: m. in. architekci Czesław Bielecki i Andrzej Miklaszewski, prof. Adam Strzembosz, Jacek Trela, obecny prezes Naczelnej Rady Adwokackiej, oraz Maxymilian Bylicki, członek zarządu Fundacji Polskich Kawalerów Maltańskich w Warszawie - Pomoc Maltańska.

***

Tytuł audycji: Spotkania po zmroku

Prowadzi: Michał Nowak

Data emisji: 13.12.2016

Godzina emisji: 21.30

mz/jsz

Czytaj także

Andrzej Cielecki - samotny szeryf przeciw wszystkim

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2016 10:00
Tak o doktorze Andrzeju Cieleckim, żołnierzu Powstania Warszawskiego, optoelektroniku i wynalazcy, pisał redaktor Maciej Iłowiecki.
rozwiń zwiń