X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zsa Zsa Gabor. Pierwsza celebrytka Hollywoodu

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2017 12:30
- Ona wystąpiła w ponad 60 filmach, ale nie ma tu wybitnych ról, bo ona nie tyle grała, co po prostu była sobą - mówił o węgierskiej gwieździe amerykańskiego kina dr Marek Szopski z Instytutu Anglistyki Uniwersytetu Warszawskiego.
Audio
  • Zsa Zsa Gabor. Pierwsza celebrytka Hollywoodu (Spotkania po zmroku/Dwójka)
Zsa Zsa Gabor zmarła 18 grudnia 2016 roku,  na dwa miesiące przed setnymi urodzinami
Zsa Zsa Gabor zmarła 18 grudnia 2016 roku, na dwa miesiące przed setnymi urodzinamiFoto: SAS Scandinavian Airlines/Wikimedia/public domain

"Dla rozsądnej dziewczyny mężczyźni nie są problemem. Są rozwiązaniem". "Nigdy nie należy mężczyzny aż tak nienawidzić, by trzeba było mu zwracać brylantowe pierścionki" - Zsa Zsa Gabor była autorką wielu innych słynnych powiedzeń.

Dr Marek Szopski zauważał, że artystka zupełnie świadomie konstruowała swój wizerunek niezależnej kobiety, która sama wybiera mężczyzn. - Różnica między Gabor a Marilyn Monroe polegał na tym, że w przypadku Monroe to mężczyźni pomogli jej zająć jakąś pozycję. Z kolei Zsa Zsa była tą osobą, która, kiedy potrzebowała mężczyzny, to go miała.

Gość audycji dodawał, że dla Gabor aktorstwo nie było istotą jej aktywności. - To był dodatek tworzący wizerunek. Istotą rzeczy była jej osobowość i ochota na bycie w określonym miejscu w społeczeństwie.

W audycji zastanawialiśmy się, w jaki sposób węgierskie korzenie wpłynęły na odbiór jej osoby w Ameryce. Z kolei dr Piotr Siuda opowiadał, na czym polega istota celebryctwa.

***

Tytuł audycji: Spotkania po zmroku

Prowadzi: Monika Zając

Gość: dr Marek Szopski (Instytut Anglistyki Uniwersytetu Warszawskiego), dr Piotr Siuda (Wydział Administracji i Nauk Społecznych Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy)

Data emisji: 7.02.2017

Godzina emisji: 21.30

bch/mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rudolf Valentino - legenda niemego kina

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2016 07:30
Był pierwszym amantem w historii kina, na jego pogrzeb przyszło 100 tys. osób, a część fanek po jego śmierci popełniła samobójstwo.
rozwiń zwiń