"Mały Przegląd" na weneckim Biennale

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2017 10:00
W audycji rozmawialiśmy o otwierającym się 10 maja Polskim Pawilonie na 57. Międzynarodowej Wystawie Sztuki w Wenecji.
Audio
  • "Mały Przegląd" na weneckim Biennale (Spotkania po zmroku/Dwójka)
Pierwsza strona Małego Przeglądu z 1 września 1939
Pierwsza strona "Małego Przeglądu" z 1 września 1939Foto: Wikimedia/ze zbiorów Biblioteki Narodowej

Na weneckim Biennale w tym roku Polskę reprezentować będzie amerykańska artystka Sharon Lockhart, która pokaże projekt "Mały Przegląd", inspirowany tygodnikiem wydawanym przed II wojną światową przez Janusza Korczaka. Projekt amerykańskiej artystki został wybrany w końcu września przez jury spośród ponad 40 zgłoszonych prac.

O udziale Polski na tegorocznym Biennale opowiadali w Dwójce komisarz Pawilonu Polskiego i dyrektor Warszawskiej Zachęty Hanna Wróblewska, kuratorka projektu Barbara Piwowarska, członek jury profesor Andrzej Szczerski oraz artystka Sharon Lockhart.

***

Tytuł audycji: Spotkania po zmroku

Prowadzi: Monika Pilch

Goście: Hanna Wróblewska (komisarz Pawilonu Polskiego i dyrektor Warszawskiej Zachęty), Barbara Piwowarska (kuratorka projektu, profesor Andrzej Szczerski (członek jury), Sharon Lockhart (artystka)

Data emisji: 10.05.2017

Godzina emisji: 21.30

jp/mz

Czytaj także

Od Nalewek do Nalewek. Spacer po żydowskiej Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2017 08:00
- Każda z tych uliczek miała swoją specyfikę. Ulica Franciszkańska to był handel skórami i te nieszczęsne żydowskie domy weselne. Z kolei ulica Mariańska miała charakter syjonistyczny. Był tam urząd, do którego się zgłaszali ludzie pragnący wyemigrować do Palestyny - opowiadała Anna Ciałowicz, autorka antologii "Moja żydowska Warszawa".
rozwiń zwiń