X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Podsiadło, Jurczak i Sosnowski. Poeci z Silesiusem

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2017 12:44
W audycji "Spotkania po zmroku" rozmawialiśmy o laureatach tegorocznej Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius.
Audio
  • Podsiadło, Jurczak i Sosnowski. Poeci z Silesiusem (Spotkania po zmroku/Dwójka)
Poeta Radosław Jurczak odbiera nagrodę za debiut roku, podczas uroczystej gali Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius 2017
Poeta Radosław Jurczak odbiera nagrodę za debiut roku, podczas uroczystej gali Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej "Silesius" 2017Foto: PAP/Maciej Kulczyński

W sobotę (13 maja) we wrocławskim Teatrze Capitol wręczono, już po raz dziesiąty, nagrody poetyckie Silesius. Za najlepszą książkę poetycką minionego roku kapituła uznała "Włos Breugeta" Jacka Podsiadły. Statuetkę Silesiusa i 20 tysięcy złotych za najlepszy debiut poetycki w roku 2016 za tom "Pamięć zewnętrzna"odebrał Radosław Jurczak, który mówił, że zanim zaczął pisać, najpierw był czytelnikiem poezji. Zgodnie z zapowiedziami statuetkę i główną nagrodę finansową za całokształt twórczości wręczono Andrzejowi Sosnowskiemu.

O tegorocznych laureatach Nagrody Poetyckiej Silesius i książkach do niej nominowanych w Dwójce opowiadali prof. Andrzej Zawada, prof. Adam Poprawa, dr Grzegorz Jankowicz i Justyna Sobolewska. Rozmawialiśmy też z dwoma laureatami.

***

Tytuł audycji: Spotkania po zmroku

Prowadzi:  Katarzyna Hagmajer Kwiatek

Data emisji: 16.05.2017

Godzina emisji: 18.00

bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Uciechy średniowiecza w "Wielkim testamencie" Villona

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2017 14:30
- Gdy czytamy Villona, czujemy się, jakbyśmy mieli bezpośredni kontakt z ludźmi żyjącymi w epoce sprzed 550 lat. Możemy obserwować ich emocje i sposób myślenia – powiedział  prof. Jerzy Pysiak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Klęcznik ze słów". Spotkanie z ks. prof. Janem Sochoniem

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2017 14:30
Z poetą, teologiem, filozofem, krytykiem i wykładowcą UKSW rozmawialiśmy o zredagowanej przez niego antologii poetyckiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy wiosną dobrze pisze się wiersze?

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2017 11:59
Nie tylko o tym w "Dwukropku" Andrzej Franaszek rozmawiać będzie z dwojgiem poetów - Natalią de Barbaro i Tomasem Venclovą.
rozwiń zwiń