Podsiadło, Jurczak i Sosnowski. Poeci z Silesiusem

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2017 12:44
W audycji "Spotkania po zmroku" rozmawialiśmy o laureatach tegorocznej Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius.
Audio
  • Podsiadło, Jurczak i Sosnowski. Poeci z Silesiusem (Spotkania po zmroku/Dwójka)
Poeta Radosław Jurczak odbiera nagrodę za debiut roku, podczas uroczystej gali Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius 2017
Poeta Radosław Jurczak odbiera nagrodę za debiut roku, podczas uroczystej gali Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej "Silesius" 2017Foto: PAP/Maciej Kulczyński

W sobotę (13 maja) we wrocławskim Teatrze Capitol wręczono, już po raz dziesiąty, nagrody poetyckie Silesius. Za najlepszą książkę poetycką minionego roku kapituła uznała "Włos Breugeta" Jacka Podsiadły. Statuetkę Silesiusa i 20 tysięcy złotych za najlepszy debiut poetycki w roku 2016 za tom "Pamięć zewnętrzna"odebrał Radosław Jurczak, który mówił, że zanim zaczął pisać, najpierw był czytelnikiem poezji. Zgodnie z zapowiedziami statuetkę i główną nagrodę finansową za całokształt twórczości wręczono Andrzejowi Sosnowskiemu.

O tegorocznych laureatach Nagrody Poetyckiej Silesius i książkach do niej nominowanych w Dwójce opowiadali prof. Andrzej Zawada, prof. Adam Poprawa, dr Grzegorz Jankowicz i Justyna Sobolewska. Rozmawialiśmy też z dwoma laureatami.

***

Tytuł audycji: Spotkania po zmroku

Prowadzi:  Katarzyna Hagmajer Kwiatek

Data emisji: 16.05.2017

Godzina emisji: 18.00

bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Uciechy średniowiecza w "Wielkim testamencie" Villona

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2017 14:30
- Gdy czytamy Villona, czujemy się, jakbyśmy mieli bezpośredni kontakt z ludźmi żyjącymi w epoce sprzed 550 lat. Możemy obserwować ich emocje i sposób myślenia – powiedział  prof. Jerzy Pysiak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Klęcznik ze słów". Spotkanie z ks. prof. Janem Sochoniem

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2017 14:30
Z poetą, teologiem, filozofem, krytykiem i wykładowcą UKSW rozmawialiśmy o zredagowanej przez niego antologii poetyckiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy wiosną dobrze pisze się wiersze?

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2017 11:59
Nie tylko o tym w "Dwukropku" Andrzej Franaszek rozmawiać będzie z dwojgiem poetów - Natalią de Barbaro i Tomasem Venclovą.
rozwiń zwiń