Najlepsze choreografie pod okiem Krzysztofa Pastora

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2016 13:00
- "Chopiniana" to balet oddający delikatnego ducha romantyzmu. I mimo, że chodzi w nim o zwiewność, to tancerze muszą napiąć nogi, przyjąć odpowiednią pozycję i utrzymać ją do końca przedstawienia – powiedział Alexei Fadeyechev, realizator baletu, który będzie miał swoją premierę 25 listopada w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej.
Audio
  • Relacja z prób do premiery baletu "Chopiniana" w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej (Spotkania po zmroku/Dwójka
Krzysztof Pastor pełni funkcję dyrektora Polskiego Baletu Narodowego w 2009 r.
Krzysztof Pastor pełni funkcję dyrektora Polskiego Baletu Narodowego w 2009 r. Foto: PAP/Andrzej Rybczyński

Chopiniana_Bolero_Chroma_Plakat.jpg

Słynne przedstawienie w klasycznej rosyjskiej choreografii Michaiła Fokina będzie jedną z propozycji wystawionych w Teatrze Wielkim z okazji 30-lecia pracy Krzysztofa Pastora, wybitnego choreografa, który kieruje Polskim Baletem Narodowym.

- To będzie wieczór wpisujący się bardzo dobrze w to, co staram się robić od początku mojej pracy – powiedział Krzysztof Pastor. Zależy mi na pokazaniu ogromnego szacunku dla klasyki baletowej, ale jednocześnie na sięgnięcie po choreografów, którzy stanowią dzisiaj o sztuce baletowej na świecie.

W nagraniu audycji posłuchamy również o innych propozycjach, które uświetnią wieczór w Operze Narodowej: balecie "Chroma" wybitnego brytyjskiego choreografa Wayne'a McGregora oraz "Bolerze" przygotowanym przez samego Krzysztofa Pastora.

***

Tytuł audycji: Spotkania po zmroku

Prowadzi: Barbara Schabowska

Goście: Krzysztof Pastor (choreograf), Alexei Fadeyechev (realizator baletu), Marcin Nałęcz-Niesiołowski (dyrygent)

Data emisji: 23.11.2016

Godzina emisji: 21.30

mz/mc

Czytaj także

Opera Mozarta idealna dla teatru dramatycznego

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2016 14:00
Tak "Łaskawość Tytusa" postrzega Iwo van Hove, autor nowej inscenizacji opery Mozarta przygotowanej dla Opery Narodowej.
rozwiń zwiń