Wywoływanie przeszłości. Jak czytać fotografie?

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2017 18:25
W audycji o interpretowaniu fotografii mówić będą Monika Sznajderman, Wojciech Nowicki, Łukasz Krzyżanowski oraz Patrycja Jastrzębska.
Niektóre ze starych fotografii mogą kryć w sobie ciekawe historie (zdj. ilustracyjne)
Niektóre ze starych fotografii mogą kryć w sobie ciekawe historie (zdj. ilustracyjne)Foto: simpleinsomnia/flickr/CC BY-SA 2.0

Susan Sontag napisała kiedyś, że "czas stawia większość fotografii, nawet najbardziej amatorskich, w rzędzie dzieł sztuki". W Dwójce zastanowimy się nad tym, czy fotografia pomaga w odzyskiwaniu rodzinnej pamięci i dlaczego poprzez fotografie chce się czytać przeszłość. A może widać w nich także przyszłość i teraźniejszość?

***

Na "Spotkania po zmroku"  we wtorek (24.01) w godz. 21.30-22.00 zaprasza Aldona Łaniewska-Wołłk.

mc/jp

Czytaj także

Wojciech Nowicki: leczę się ze zdjęć

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2015 12:00
Nasz gość przyznał, że świetną terapią jest zarażenie tym "wirusem" innych, co uczynił między innymi w nowej książce "Odbicie".
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Fałszerze pieprzu". Historia napisana dla ojca

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2016 17:00
- Ta książka jest listem, który powstał zamiast rozmowy, której nie odbyliśmy. To list, który zapełnił milczenie, jakie było między mną a ojcem na tematy związane z jego przeżyciami w czasie Holokaustu – podkreśliła Monika Sznajderman, opowiadając o swojej książce "Fałszerze pieprzu. Historia rodzinna".
rozwiń zwiń