Letnia noc z Akuphone Records

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2017 09:57
W "Letniej nocy" słuchaliśmy nagrań francuskiej wytwórni Akuphone, a także rozmawialiśmy z jej właścicielem - Fabricem Gérym (aka Cheb Gero).
Audio
  • Letnia noc z Akuphone Records (Letnia noc/Dwójka)
Fragment okładki najnowszego albumu wytwórni Akuphone: Tibetan Buddhism Trip grupy Kink Gong
Fragment okładki najnowszego albumu wytwórni Akuphone: "Tibetan Buddhism Trip" grupy Kink GongFoto: materiały prasowe

Działająca od 2015 roku niezależna paryska oficyna Akuphone skupia się przede wszystkim na przywracaniu na światło dzienne dawnych nagrań popu, rocka i muzyki tradycyjnej z odległych stron świata. Do tej pory w jej katalogu znalazły się kompilacje i reedycje płyt z muzyką z Kambodży, Sri Lanki, Laosu, Japonii i Chin. Jednak nie tylko sama muzyka stoi w centrum zainteresowania wytwórni. Niemal każda płyta osadzona jest w danym kontekście historycznym, społecznym i politycznym. Akuphone na swoich płytach ukazał nam m.in. ułamek historii rock and rolla w Kambodży przed reżimem Czerwonych Khmerów oraz muzykę popularną Tajwanu z czasów pierwszych lat istnienia Republiki Chińskiej.

Wraz z dwoma najnowszymi albumami wytwórnia ruszyła z dwoma nowymi liniami wydawniczymi. Jednej skupiającej się na muzyce współczesnych artystów i drugiej poświęconej muzyce rytualnej. O tym wszystkim opowiadał Fabrice Géry, właściciel Akuphone, którego pytaliśmy jeszcze m.in. o to, jakie przeszkody stoją na drodze wytwórni wznawiającej stare nagrania z odległych stron świata.

Fot. Krzysztof Dziuba Fot. Krzysztof Dziuba

Strona audycji na facebooku: www.facebook.com/NokturnDwojka.

***

Tytuł audycji: Letnia noc

Prowadzi: Krzysztof Dziuba

Gość: Fabrice Géry

Data emisji: 13.07.2017

Godzina emisji: 23.00

mc/kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kasai Allstars, czyli "Letnia noc" w Kinszasie

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2017 15:20
W pierwszej wakacyjnej audycji przenieśliśmy się do Kinszasy, stolicy Demokratycznej Republiki Konga. A to dlatego, że właśnie ukazała się nowa płyta kongijskiej grupy Kasai Allstars.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Powrót "Ghost In The Shell" na winylu

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2017 14:58
W "Letniej nocy" przenieśliśmy się do roku 2029, w świat stworzony przez reżysera Mamoru Oshiiego i kompozytora Kenjiego Kawaia.
rozwiń zwiń