Literacki gust Józefa Tischnera

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2016 14:42
W audycji "Zagadkowy kwadrans" pytać będziemy o ulubionych pisarzy i najważniejsze książki księdza prof. Józefa Tischnera.
Byłem analfabetą jeśli chodzi o wiarę, analfabetą jeśli chodzi o miłość, dawałem ludziom tylko nadzieję - tak mówił Józef Tischner. A zapytany kiedyś: jak żyć, odpowiedział: nieważne jak, ważne z kim.
"Byłem analfabetą jeśli chodzi o wiarę, analfabetą jeśli chodzi o miłość, dawałem ludziom tylko nadzieję - tak mówił Józef Tischner. A zapytany kiedyś: jak żyć, odpowiedział: nieważne jak, ważne z kim. Foto: PAP/Piotr Rayski-Pawlik

12 marca przypada 85. rocznica urodzin kapłana, filozofa, eseisty, autora książek "Filozofia dramatu", "Myślenie według wartości", "Etyka Solidarności", "Polski kształt dialogu", "Spowiedź rewolucjonisty", "Historia filozofii po góralsku". W swojej działalności filozoficznej, duszpasterskiej i akademickiej prof. Józef Tischner często odwoływał się do literatury. O nią pytać będziemy w niedzielnej audycji.

***

Na audycję "Zagadkowy kwadrans" zapraszamy w niedzielę (13.03) w godz. 11.30-11.45. Program poprowadzi Dorota Gacek.

bch/gs

Zobacz więcej na temat: Józef Tischner literatura

Czytaj także

Tischner: religia jest dla ludzi wolnych

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2016 12:00
Mówił o trudnej wolności, o dialogu, o etyce, która rodzi się w spotkaniu z drugim człowiekiem. W 85. rocznicę urodzin ks. prof. Józefa Tischnera wspominamy - z archiwum Polskiego Radia i Radia Wolna Europa - poświęcone mu audycje.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ks. Józef Tischner: Podhale to jest taka mafia

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2015 12:19
W nagraniu z 1994 r. wybitny duszpasterz-filozof opowiadał m.in. o kulisach egzaminu na studia, w którym znaczącą rolę odegrali górale z Uniwersytetu Jagiellońskiego.
rozwiń zwiń