X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Sumienie Austriaków

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2011 10:32
Niedawno minęła 80. rocznica urodzin pisarza i dramaturga Thomasa Berharda.
Audio

W "Sezonie na Dwójkę" rozmawialiśmy o austriackim dramaturgu Thomasie Bernhardzie. Naszymi gośćmi byli Elżbieta Baniewicz i Jacek Stanisław Buras.

- Bernhard należy do moich ulubionych pisarzy. Jego utwory są wstępem do niekończących się rozmów o życiu - mówiła Elżbieta Baniewicz.

- Bernhard wyrzuca z siebie pretensje wobec świata, w ten sposób określając siebie, opisując świat i ludzi. To odkrycie właściwie trywialne: dużo ciekawsze jest, gdy ktoś jest niezadowolony niż zadowolony - zauważył Jacek Stanisław Buras.

Thomas Bernhard (1931-1989) to jeden z najwybitniejszych pisarzy austriackich, autor wielu powieści (m.in. "Zaburzenie", "Dawni mistrzowie", "Wymazywanie", "Kalkwerk", "Mróz") oraz licznych dramatów, w Polsce spopularyzowanych dzięki spektaklom Krystiana Lupy. Żarliwy krytyk społeczeństwa austriackiego, zabronił publikowania i inscenizowania swych dzieł w Austrii do 2059 roku. Niedawno wydana autobiografia pisarza została objęta patronatem Dwójki.

Audycję prowadził Tomasz Mościcki.

Aby posłuchać audycji, wystarczy kliknąć ikonę dźwięku w ramce "Posłuchaj" po prawej stronie.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wieczny skandalista

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2011 06:00
Thomas Bernhard przez całe swoje życie prowokował, ale te zaczepne działania były sposobem zwrócenia uwagi na tematy, które wydawały mu się warte dyskusji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Thomas Bernhard o sobie samym

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2011 17:28
Dwójka poleca autobiografię wybitnego austriackiego pisarza i dramaturga Thomasa Berharda.
rozwiń zwiń