Co słychać w literaturze?

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2012 05:03
Powrót esejów o "Melancholii", 200. rocznica urodzin autora "Nie-Boskiej komedii” oraz nowości z literatury węgierskiej.
Audio

Pierwszym gościem "Sezonu na Dwójkę" z cyklu "Co słychać w literaturze?" był Marek Bieńczyk – pisarz, eseista, tłumacz z języka francuskiego, znawca win – z którym rozmawialiśmy o jego wznowionej właśnie książce "Melancholia. O tych co nigdy nie odnajdą straty". Tematem rozmowy była również twórczość Zygmunta Krasińskiego, którego 200. rocznicę urodzin będziemy wkrótce wspominać (Marek Bieńczyk jest autorem interesującej rozprawy "Czarny człowiek. Zygmunt Krasiński wobec śmierci").

Drugim naszym gościem była tłumaczka literatury węgierskiej Teresa Worowska, która opowiedziała o najnowszych przekładach książek znakomitego prozaika Sandora Maraiego.

Audycję przygotowały Dorota Gacek i Elżbieta Łukomska.


Czytaj także

Lekcja literatury dla tych co w drodze....

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2011 09:10
Czym jest literatura? Jak wpływa na nasze postrzeganie świata? Dowiedzieć się można z pierwszej audycji nowego cyklu audycji pod szyldem "Zakładki literackiej" .
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wypisy z literatury węgierskiej

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2011 11:00
W dniu 55. rocznicy powstania na Węgrzech zapraszamy do udziału w konkursie wiedzy o literaturze tego narodu. Po zagadkach: słuchowisko według prozy Sándora Máraiego.
rozwiń zwiń