Czas najważniejszym ograniczeniem w muzyce

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2012 15:51
- Aby wydobyć właściwy dźwięk na instrumentach ludzie uczą się grać. W komputerze możemy wygenerować go natychmiast. Budzi się pytanie co wybrać i na czym się skupić - mówił Krzesimir Dębski.
Audio
Sampler Fairlight CMI z lat 70.
Sampler Fairlight CMI z lat 70.Foto: Wikipedia/domena publiczna/Joho345

W pierwszym spotkaniu z Krzesimirem Dębskim i Krzysztofem Knittelem opowiedzieliśmy Wam o początkach muzyki tworzonej na urządzeniach elektronicznych, które sięgają lat 40. ubiegłego wieku. Muzyka tworzona przy pomocy komputerów powstaje już blisko 40 lat. Tworzą ją nie tylko zawodowcy, ale także miliony amatorów w domach. Czy to tworzy odrębny nurt muzyki?

Anna Maria Huszcza, wspominając swoją drogę do komponowania muzyki komputerowej wiele miejsca poświęca rozterkom początkującego twórcy. Jak podkreśla w muzyce elektronicznej, komputerowej możliwe jest wszystko, a utwór mógłby trwać w nieskończoność. Dlatego tak ważnym ograniczeniem jest czas. Jej pierwszy komputerowy utwór powstał na konkurs zorganizowany przez "Warszawą Jesień". Kompozytorka opowiadała także o swojej pracy z dziećmi i wspólnym tworzeniu bajek. 

Krzysztof Knittel namawiał słuchaczy do tworzenia muzyki z odgłosów padającego deszczu i trzaskającego ogniska. Nasi goście pracując na laptopach w trakcie audycji na bieżąco tworzyli swoje własne utwory.

Przypominieliśmy też o konkursie na utwór muzyczny zrealizowany na komputerze, który trwa do 12 grudnia, a w którym można wygrać laptopa.

Do wysłuchania audycji zaprasza Tomasz Szachowski

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jedyny taki Mózg w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2012 15:20
W dniach 15-17 listopada odbędzie się w Bydgoszczy "Mózg" – festiwal muzyki współczesnej i sztuk wizualnych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wygraj komputer do robienia muzyki!

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2012 10:00
Pomysł jest prosty. Chcemy naszych słuchaczy zachęcić do zabawy w muzykę tworzoną na komputerze! Prześlij swój utwór i wygraj laptopa!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gdyby nie przypalone garnki, nie byłoby muzyki elektronicznej

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2012 13:32
- W Japonii około 6 milionów rencistów i emerytów uprawia muzykę elektroniczną oraz publikuje własne wydawnictwa - mówił w Dwójce Krzesimir Dębski, który wspólnie z Krzysztofem Knittelem pokazywał, jak tworzyć utwory za pomocą komputera.
rozwiń zwiń