Filip Berkowicz zaprasza na Misteria Paschalia

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2014 12:00
W poniedziałkowym "Poranku Dwójki" zapraszaliśmy na 11. edycję jednego z najważniejszych europejskich festiwali poświęconych muzyce dawnej.
Audio
  • Filip Berkowicz zaprasza na Misteria Paschalia (Poranek Dwójki)
  • Rozmowa z Charlesem Dutoit, jednym z laureatów International Classical Music Awards (Poranek Dwójki)
Filip Berkowicz
Filip BerkowiczFoto: Adam Golec

W Krakowie wystąpią artyści światowej sławy, w tym dobrze znani polskiej publiczności: Jordi Savall, La Capella Reial de Catalunya i Hesperion XXI; Le Poeme Harmonique oraz Fabio Biondi i Europa Galante. Program przewiduje także koncerty z udziałem debiutujących na krakowskim przeglądzie zespołów Les Arts Florissant, Mala Punica, Café Zimmermann i Le Cercle de l'Harmonie. Zabrzmią m.in. oratorium "La Resurrezione" HWV 47 Georga Friedricha Händla, kompozycje Henry'ego Purcella, Antonio Caldary, Marca-Antoine'a Charpentiera oraz kantaty i koncerty Jana Sebastiana Bacha. W "Poranku Dwójki" o festiwalu opowiadał jego pomysłodawca i dyrektor artystyczny - Filip Berkowicz.

Misteria Paschalia na antenie radiowej Dwójki>>>

W audycji wysłuchaliśmy także rozmowy z Charlesem Dutoit, jednym z tegorocznych laureatów ICMA - International Classical Music Awards.

Zaprezentowaliśmy ponadto kolejny tytuł z cyklu "25 książek na 25-lecie" oraz "Piosenkę z rekomendacją (w tym tygodniu utwory wybiera artysta plastyk prof. Lech Majewski).

Audycję prowadził Marcin Pesta.

mc

Czytaj także

Chirstophe Rousset: Włosi żyją blisko Matki Boskiej

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2013 18:00
Świadczy o tym popularność tematu "Stabat Mater" w tamtejszej muzyce barkowej, ale też... słynne zawołanie "Mamma mia". Znakomity francuski klawesynista i dyrygent rozmawiał z Magdaleną Łoś w przerwie koncertu na Misteria Paschalia.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Fabio Biondi: z Vivicą zawsze dzielimy się ideami

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2013 13:18
Gość zakończonego właśnie festiwalu Misteria Paschalia, kierownik zespołu Europa Galante i znakomity skrzypek, mówił w Dwójce m.in. o współpracy z wybitną mezzosopranistką Vivicą Genaux.
rozwiń zwiń