REKLAMA

"Wasza wysokość". Teatru zmagania z himalaizmem

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2014 10:59
- Polacy łatwo osądzają himalaistów, mimo że w większości nie wiedzą, jak to jest być tak wysoko - mówiła Anna Wakulik, autorka sztuki z wspinaczką w tle
Audio
  • Agnieszka Wakulik o sztuce "Wasza wysokość" (Poranek Dwójki)
Wasza wysokość. Teatru zmagania z himalaizmem
Foto: Glow Images/East News

"Wasza wysokość" to spektakl inspirowany życiem Wandy Rutkiewicz  – pierwszej kobiety na K2 i pierwszej Europejki na Mount Everest. Jak dzisiaj czułaby się w górach bohaterka podobna do Wandy. Dlaczego by tam szła? Czy potrafiłaby się odnaleźć w innych realiach?
Fabuła dramatu skupia się na wyprawie w góry. Czwórka bohaterów postanawia wejść na owiany złą legendą szczyt. Sześćdziesięcioletnia himalaistka zdobyła już niejeden szczyt, a po śmierci partnera chce dokończyć swój plan i pochować jego ciało. Jej przyjaciel Jerzy na kilkanaście lat zrezygnował z gór. Teraz za namową córki Anny udaje się w podróż na niezdobytą górę. Całej trójce towarzyszy reżyser – człowiek, który ma za zadanie nakręcić szczęśliwe obrazy sukcesu polskich sportowców. Premiera: 15 listopada w Teatrze WARSawy.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki
Prowadzenie:
Marcin Pesta
Gość: Anna Wakulik
Data emisji: 10.11.2014

Godzina emisji: 6.00
bch/mm

Czytaj także

Wanda Rutkiewicz symbolicznie wróciła w Tatry

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2012 15:38
W 20 rocznice śmierci polskiej himalaistki na Symbolicznym Cmentarzu pod Osterwą po słowackiej stronie Tatr odsłonięta została płyta upamiętniająca Rutkiewicz.
rozwiń zwiń
Czytaj także

O najważniejszych wspinaczkach mówili najmniej

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2012 17:40
- Nagle do świadomości ludzi dostała się wiadomość, że Polka weszła na Mt. Everest. Może dodałam ducha tym, którym go brakowało - mówiła Wanda Rutkiewicz. Archiwalne nagrania alpinistki pojawiły się w audycji poświęconej pionierom himalaizmu zimowego.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wanda Rutkiewicz: "Czy się boję? Tak"

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2014 07:00
- Nie możemy od gór oczekiwać ludzkich uczuć. Im jest obojętne co my tam robimy. Pewnego dnia możemy tam zginąć - mówiła himalaistka w Polskim Radiu.
rozwiń zwiń