Muzealnicy odzyskują Cytadelę dla stolicy

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2015 10:00
- To bardzo atrakcyjny teren. Gdy będzie tam kilka ważnych muzeów, to miejsce zacznie żyć - o nowej lokalizacji Muzeum Historii Polski mówił dyrektor Robert Kostro.
Audio
  • Robert Kostro o budowie Muzeum Historii Polski w warszawskiej Cytadeli. Rozmawia Tomasz Obertyn (Poranek Dwójki)
Na terenie warszawskiej Cytadeli oprócz Muzeum Historii Polski, powstanie Muzeum Katyńskie, przeniesione tam zostanie też Muzeum Wojska Polskiego
Na terenie warszawskiej Cytadeli oprócz Muzeum Historii Polski, powstanie Muzeum Katyńskie, przeniesione tam zostanie też Muzeum Wojska PolskiegoFoto: PAP/Tomasz Gzell

Muzeum istnieje od 2006 roku, ale do tej pory nie ma własnej siedziby. Sytuacja zmieni się w 2018 roku, gdy placówka otworzy się dla zwiedzających w murach warszawskiej Cytadeli. Zdaniem dyrektora Roberta Kostro, dzięki tej lokalizacji warszawiacy uzyskają nową, bardzo interesującą przestrzeń w centrum miasta. - Tam jest trochę budynków i trochę terenów niezagospodarowanych. To pozwala na robienie wszystkiego. Koncertów, rekonstrukcji historycznych i innych dużych wydarzeń - podkreśla gość "Poranka Dwójki"

Robet Kostro zdradza, że Muzeum Historii Polski będzie nowoczesne na wzór Muzeum Historii Żydów Polskich. Czym muzealnicy zmierzają przyciągnąć zwiedzających?

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki

Prowadzenie: Tomasz Obertyn

Gość: Robert Kostro (dyrektor Muzeum Historii Polski)

Data emisji: 2.04.2015

Godzina emisji: 8.35

bch/tj

Czytaj także

Małgorzata Omilanowska: udział w kulturze pozytywnie wpływa na naszą pracę

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2015 18:00
- Obawiam się, że wielu polityków nie ma świadomości, jaka jest rola kultury - mówiła minister kultury, odnosząc się do częstych sporów na linii artyści-urzędnicy.
rozwiń zwiń