Generał Anders z perspektywy córki

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2015 09:00
Spotkanie z Anną Marią Anders, autorką wydanej właśnie książki "Córka generała i piosenkarki" poświęconej prywatnemu życiu słynnego dowódcy.
Audio
  • Anna Maria Anders o rodzicach i książce "Córka generała i piosenkarki" (Poranek Dwójki)
  • 19 kwietnia rozpoczyna się festiwal Q'arto Mondi w Poznaniu (Poranek Dwójki)
W swojej książce Anna Maria Andres opowiada o życiu prywatnym generała Andersa, rodzinie, marzeniach, słabostkach, a także o walce o właściwą pamięć o nim
W swojej książce Anna Maria Andres opowiada o życiu prywatnym generała Andersa, rodzinie, marzeniach, słabostkach, a także o walce o właściwą pamięć o nimFoto: PAP/Marcin Bielecki

Obok wielu ciekawostek i fotografii z rodzinnego albumu Andersów "Córka generała i piosenkarki" ukazuje losy Polki, urodzonej po wojnie na emigracji, dziecka znanych rodziców, które dorasta i szuka własnej życiowej drogi w pędzącym wciąż naprzód świecie.

Ponadto w programie wysłuchaliśmy rozmowy o rozpoczynającym się 19 kwietnia w Poznaniu festiwalu Q'arto Mondi. Dwójka jest patronem medialnym wydarzenia.

 

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki

Prowadzenie: Piotr Kędziorek

Data emisji: 15.04.2015

Godzina emisji: 6.00

materiały promocyjne wydawnictwa LTW/bch/mc

Czytaj także

Ewakuacja Armii Andersa ze Związku Sowieckiego

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2020 06:00
18 marca 1942 roku Władysław Anders na spotkaniu ze Stalinem poruszył kwestię ewakuacji części wojska polskiego do Iranu. Stalin zgodził się bez wahania na wyjazd wszystkich tych żołnierzy polskich, dla których nie wystarczało żywności. ZSRS opuściło 44 tysiące osób.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dzieje Armii Andersa to historia zwycięstwa dobra nad złem

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2014 19:00
– Odyseja Armii Andersa jest świetnym tematem nie tylko jako historia wojskowa, ale przede wszystkim jako świadectwo ludzkich wartości – mówił w Dwójce prof. Norman Davies, opowiadając o swoim projekcie "Szlak nadziei".
rozwiń zwiń