Polskie Radio
Section05
Norman Davies

"Przystanek Historia". Wystawa IPN w Brukseli

Instytut Pamięci Narodowej zainaugurował w Brukseli cykl spotkań "Przystanek Historia". Prezes IPN Jarosław Szarek i ambasador Polski w Belgii Artur Orzechowski otworzyli wystawę "Polska Walcząca", opowiadającą o Polskim Państwie Podziemnym. O wystawie mówił w audycji Świat w Powiększeniu historyk dr Jarosław Gdański.
Zobacz więcej na temat:  Instytut Pamięci Narodowej II wojna światowa Holokaust Powstanie Warszawskie Norman Davies

Na Oxfordzie o polskiej kulturze i historii

Konferencje naukowe, wykłady, seminaria, warsztaty z udziałem studentów i ekspertów, badania, a także publikacje. Oto najważniejsze elementy Programu Studiów o Współczesnej Polsce, którego zadaniem jest promocja polskiej historii najnowszej i kultury na najbardziej prestiżowych brytyjskich uniwersytetach. O jego szczegółach mówił w audycji „Polacy w świecie” Adam Dąbrowski, korespondent Polskiego Radia w Londynie.
Zobacz więcej na temat:  edukacja emigracja NAUKA Oxford Wielka Brytania Norman Davies

Polacy celem ataku nienawiści na Wyspach Brytyjskich?

Ponad 700 osób wzięło udział w marszu milczenia w Harlow w hrabstwie Essex. Pochód został zorganizowany po brutalnym zabójstwie 40-letniego Polaka Arkadiusza J. przez gang lokalnych nastolatków. Nasi rodacy wciąż nie mogą otrząsnąć się po tym tragicznym zdarzeniu i zastanawiają się czy mogą pojawić się kolejne przejawy niechęci w stosunku do nich.
Zobacz więcej na temat:  Norman Davies Polacy za granicą Wielka Brytania