Czy kamera polepszy los wcześniaków?

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2015 10:30
– Porzuciłam na chwilę dwa inne projekty, bo ten dokument to coś, co trzeba zrobić natychmiast – mówiła Aneta Kopacz o telewizyjnym cyklu "Moje 600 gramów szczęścia".
Audio
  • Aneta Kopacz opowiada o cyklu dokumentalnym "Moje 600 gramów szczęścia" (Poranek Dwójki)
Telewizyjną premierę serialu Moje 600 gramów szczęścia zaplanowano na 14 września (zdj. ilustracyjne)
Telewizyjną premierę serialu "Moje 600 gramów szczęścia" zaplanowano na 14 września (zdj. ilustracyjne)Foto: Jacoplane/wikimedia/cc

40-odcinkowy serial kręcony jest w krakowskim szpitalu Ujastek. To jedna z nielicznych w Polsce placówek wyspecjalizowanych w opiece nad wcześniakami. Reżyserka chce w swoim cyklu dokumentalnym zwrócić uwagę na trudną sytuację wcześniaków i ich rodzin w Polsce. Ma nadzieję, że przybędzie takich szpitali, jak Ujastek.

Aneta Kopacz znana jest publiczności jako twórczyni nominowanego do Oskara filmu "Joanna". W Dwójce dokumentalistka wyznała, że sądziła, że po tym sukcesie będzie się jej łatwiej robić filmy. Okazało się jednak, że jest inaczej.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki

Prowadzi: Paweł Siwek

Gość: Aneta Kopacz (dokumentalistka)

Data emisji: 21.08.2015

Godzina emisji: 8.35

mc/mg

Czytaj także

"Joanna". Angażuj się albo nie rób nic...

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2014 22:40
To rada, której Joanna Sałyga udzieliła swojemu synowi Jasiowi, ucząc go samodzielnego myślenia. Film o walce autorki słynnego bloga "Chustka" z rakiem trafił na listę ośmiu dokumentów, spośród których wyłonieni zostaną kandydaci do Oscara. Reżyserka "Joanny" - Aneta Kopacz była gościem Dwójki.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Letnie przesilenie". Film o zwykłym życiu w czasie wojny

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2015 09:58
- Coraz częściej zaczynamy patrzeć na historię II wojny światowej i na przeszłość, nie tylko z perspektywy bohaterów - mówił o swoim filmie "Letnie przesilenie" reżyser Michał Rogalski.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Transseksualizm z innej strony. "Mów mi Marianna"

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2015 10:00
- Nie ma tutaj ofiary i kata. Są ludzie i problemy, z którymi trzeba się zmierzyć - mówiła Karolina Bielawska o swoim filmie "Mów mi Marianna" wyróżnionym nagrodą Premio Zonta Club Locarno.
rozwiń zwiń