X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Letnie przesilenie". Film o zwykłym życiu w czasie wojny

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2015 09:58
- Coraz częściej zaczynamy patrzeć na historię II wojny światowej i na przeszłość, nie tylko z perspektywy bohaterów - mówił o swoim filmie "Letnie przesilenie" reżyser Michał Rogalski.
Audio
  • Michał Rogalski opowiada o swoim filmie "Letnie przesilenie" (Poranek Dwójki)
Filip Piotrowicz i Damian Ul w filmie Letnie przesilenie
Filip Piotrowicz i Damian Ul w filmie "Letnie przesilenie"Foto: Michael Ackerman

"Letnie przesilenie" Michała Rogalskiego będzie pokazywane na 39. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Montrealu i 40. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Akcja filmu dzieje się w okupowanej Polsce w 1943. Jednym z głównych bohaterów jest Guido, młody niemiecki żołnierz, który zakochuje się w polskiej dziewczynie. Pomysł na scenariusz zrodził się, gdy reżyser oglądał rodzinne archiwum.

- My, którzy jesteśmy w większości przyzwyczajeni, że był to czas bezwarunkowej śmierci, terroru, okupacji, głodu, Holocaustu, nagle dostajemy wiadomość, że ludzie także wtedy, chcieli bawić się, mimo wszystko myśleć o przyszłości – mówił Michał Rogalski mówił w radiowej Dwójce.

Jaki jest stosunek Michała Rogalskiego do przeszłości? Czy będzie jeszcze zajmował się kinem historycznym? Jak wyglądała współpraca z aktorami niemieckimi, czy rozmawiał z nimi o tym okresie? O tym posłuchaj w dźwięku.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki 

Prowadzi:  Marcin Pesta

Goście: Michał Rogalski (reżyser filmowy)

Data emisji: 17.08.2015

Godzina emisji: 8.39

pp/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zofia Wichłacz: będę bronić mojej bohaterki

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2015 14:40
Zagrała "Biedronkę" w filmie "Miasto 44", teraz można ją zobaczyć w spektaklu warszawskiego Teatru Polonia "Porozmawiajmy po niemiecku". Akcja sztuki także rozgrywa się w czasach II wojny światowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niemiecka telewizja pokazała "Miasto 44", film Jana Komasy

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2015 09:46
Niemiecka telewizja pokazała w niedzielę film „Miasto 44”, czyli dramat Jana Komasy o Powstaniu Warszawskim. Film został wyemitowany o godzinie 22.00 w ZDF - drugim kanale publicznej telewizji.
rozwiń zwiń