Wojtek Mazolewski: Kolumbijczycy odlecieli razem z nami

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2015 10:19
- Dla Kolumbijczyków nasza muzyka jest absolutnym szokiem. W ich muzyce wszystko się buja, a nasze granie, w którym brak oficjalnej taneczności, nie powinno ich zdaniem działać - mówi lider Pink Freud o zagranicznych koncertach.
Audio
  • Pink Freud miedzy Kolumbią a Chinami. Wojtek Mazolewski o planach zespołu (Wybieram Dwójkę)
Wojtek Mazolewski podczas koncertu Pink Freud na Mompox Jazz Festival
Wojtek Mazolewski podczas koncertu Pink Freud na Mompox Jazz Festival Foto: facebook.com/pinkfreudmusic

Grupa już po raz drugi odbyła trasę po Kolumbii i, mimo tych wszystkich różnic, doszło do swoistego przełamania. - Mocno trzymamy się swojej wizji muzyki, a jednak potrafimy doprowadzić do pewnej inicjacji i wtedy Kolumbijczycy odlatują razem z nami - opowiada Wojtek Mazolewski. Po początkowym szoku górę bierze szacunek dla dobrej sztuki muzycznej. 

Szczególne emocje towarzyszyły koncertowi na Festiwalu Jazzowym w Mompox, a jedna z kolumbijskich jam session zaowocowała niezwykłą współpracą. Ciekawe z jakimi wrażeniami Pink Freud powrócą z październikowej trasy po Chinach.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki

Prowadzi: Paweł Siwek

Gość: Wojtek Mazolewski (gitarzysta basowy, kontrabasista jazzowy, lider zespołów Pink Freud i Wojtek Mazolewski Quintet)

Data emisji: 7.10.2015

Godzina emisji: 8.35

asz/mc

Czytaj także

Zakir Hussain: po narodzinach tata wyśpiewał mi rytm

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2015 08:00
O tym, dlaczego nie został gwiazdą rocka, oraz o rytmicznych różnicach między Indiami a Zachodem gwiazda EtnoKrakowa - Zakir Hussain opowiadał w Dwójce.
rozwiń zwiń