Bardzo Młoda Kultura wkracza do szkół

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2016 10:00
- Odbiorcami tego programu są dzieci i młodzież szkolna. Chodzi o ich odpowiednie kształcenie kulturowe - opowiadała o projekcie Bardzo Młoda Kultura, realizowanym w ramach "Paktu dla Kultury" przez Narodowe Centrum Kultury, Małgorzata Gaduła-Zawratyńska.
Audio
  • Z Małgorzatą Gadułą-Zawratyńską o projekcie Bardzo Młoda Kultura rozmawia Piotr Kędziorek (Poranek Dwójki)
Program Bardzo Młoda Kultura powstał by edukacja kulturowa przestała być jedynie barwnym dodatkiem do innych aktywności, by uczynić ją powszechną i silniej zakorzenić w instytucjach kultury i oświaty.
Program Bardzo Młoda Kultura powstał by edukacja kulturowa przestała być jedynie barwnym dodatkiem do innych aktywności, by uczynić ją powszechną i silniej zakorzenić w instytucjach kultury i oświaty. Foto: Glow Images/ East News

Pomysłodawcą projektu jest prof. Michał Krajewski z Poznania. - Docelowo nauczyciele i animatorzy kultury pracują razem na rzecz dzieci. Przygotowują różne pomysły - tłumaczyła Małgorzata Gaduła-Zawratyńska.

Jakie instytucje biorą udział w tym projekcie? Czy nauczyciele chętnie korzystają z pomocy tego programu? I jakie konkretne pomysły na nowoczesną, kreatywną edukację kulturalną oferują uczestnicy Bardzo Młodej Kultury? Jak podkreślała rozmówczyni Piotra Kędziorka, nie będzie to robione w typowy sposób, szkolny i sformalizowany.

***

Prowadzi: Piotr Kędziorek

Gość: Małgorzata Gaduła-Zawratyńska (Narodowe Centrum Kultury)

Data emisji: 18.02.2016

Godzina emisji: 8.10

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

jp/mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Pani Stefa wychodzi z cienia Korczaka

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2016 14:00
- Problemem jest mit Korczaka, z którym on sam walczył, podkreślając że Dom Sierot to dzieło wielu osób, w tym Stefanii Wilczyńskiej - mówiła Magdalena Kicińska, autorka książki "Pani Stefa".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kultura po upadku "muru lubelskiego"

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2016 10:00
- Zwykły płot budowlany stał w centrum Lublina przez 40 lat! "Teatr w budowie" był spektakularną porażką, który my chcemy przekuć w sukces - mówił Piotr Franaszek, dyrektor ukończonego właśnie Centrum Spotkania Kultur.
rozwiń zwiń