"Kamper". Film o słabych mężczyznach

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2016 10:00
- Ja i wiele osób wokół mnie słyszało, że muszą się ogarnąć, stąd pomysł, by zrobić film, w którym faceci są niedojrzali, a kobiety silne - mówił o swoim debiutanckim filmie reżyser Łukasz Grzegorzek.
Audio
  • Łukasz Grzegorzek i Piotr Żurawski o filmie "Kamper" (Poranek Dwójki)
Kadr z filmu Kamper w reżyserii Łukasza Grzegorzka
Kadr z filmu "Kamper" w reżyserii Łukasza GrzegorzkaFoto: materiały prasowe

"Kamper" to opowieść o współczesnych trzydziestolatkach Mani i Kamperze. Ona jest ambitna, pracowita i zdolna, on jest wiecznym chłopcem, który pracuje jako tester gier komputerowych i ceni sobie życie bez większych zobowiązań. W końcu muszą zdecydować, czy kolejny krok w życiu zrobią razem czy osobno. W Dwójce reżyser Łukasz Grzegorzek podkreślał, że jego film jest daleki od ocen moralnych. - Tej powszechnej niedojrzałości nie nazwałbym problemem. Moi bohaterowie są przytłoczeni lekkością życia i w sumie to dobrze świadczy o naszych czasach - dodawał.

Gość "Poranka Dwójki" opowiadał o roli, jaką w filmie "Kamper" odegrało jego własne mieszkanie. Wyjaśniał też, dlaczego, jego zdaniem, obecnie reżyserom łatwiej jest zadebiutować.

***

Prowadzi: Marcin Pesta

Gość: Piotr Żurawski (aktor) i Łukasz Grzegorzek (reżyser)

Data emisji: 11.07.2016

Godzina emisji: 8.10 

Materiały zostały wyemitowane w audycji "Poranek Dwójki".

bch/pg


Czytaj także

"Nie tylko Gombrowicz". Przestrzenie "Kosmosu" Żuławskiego

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2016 20:00
- W dużej mierze jest to filmowy testament, próba skupienia wątków z własnej twórczości, powrót obsesji - mówił o ostatnim filmie Andrzeja Żuławskiego Jakub Majmurek.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Bałtyk to Morze Śródziemne północnej Europy?

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2016 09:40
– Istnieje rozziew między toposem historycznym a rzeczywistością postrzeganą przez ludzi – mówił kulturoznawca dr Włodzimierz Pessel w rozmowie o konkursie filmowym "Common Baltic".
rozwiń zwiń