Mozart faszerowany jazzem na placu Defilad

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2016 12:00
- Staraliśmy się znaleźć dzieło, które będzie miało maksymalnie dużo przestrzeni kadencyjnych - muzycy Atom String Quartet zapowiadali w Dwójce swój warszawski koncert.
Audio
  • Zapowiedź koncertu Atom String Quartet z Markiem Brachą na warszawskim Placu Defilad (Poranek Dwójki)
Mozart na placu Defilad (sobota, 16 lipca) to wydarzenie towarzyszące tegorocznemu Festiwalowi Mozartowskiemu
"Mozart na placu Defilad" (sobota, 16 lipca) to wydarzenie towarzyszące tegorocznemu Festiwalowi MozartowskiemuFoto: mat. prom.

Muzycy kwartetu smyczkowego wraz z pianistą Markiem Brachą wykonają Koncert fortepianowy A-dur KV 414 Wolfganga Amadeusza Mozarta. W "Poranku Dwójki" Krzysztof Lenczowski oraz Michał Zaborski mówili o swoim pomyśle na ten utwór. - Przestrzenie kadencyjne zrównoważą czasowo całe dzieło albo nawet je przekroczą. Będziemy wchodzili w interakcje z Markiem Brachą. Kadencje będą się zaczynały od możliwe klasycznych, przez stylistyke romantyczną, by przyjeść do coraz bardziej jazzowych i awangardowych dźwięków.

Muzycy mówili o pewnych obawach związanych z wykonaniem Mozartowskiego Koncertu, ale też zwracali uwagę na nowe technologie ułatwiające granie w plenerze.

***

Prowadzi: Marcin Pesta

Gość: Krzysztof Lenczowski oraz Michał Zaborski (muzycy Atom String Quartet), Marek Bracha (pianista)

Data emisji: 13.07.2016

Godzina emisji: 8.10

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

bch

Czytaj także

The Forest Tuner. Przyroda w służbie jazzu

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2016 10:00
Puzonista grupy Szymon Białorucki opowiadał w Dwójce o płycie "Tunes", której premiera odbędzie się 10 lipca podczas koncertu grupy na Warsaw Summer Jazz Days.
rozwiń zwiń