X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Z Karoliną Gruszką nie tylko o "Słonecznej linii"

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2016 14:30
W "Poranku Dwójki" porozmawiamy o zbliżającej się premierze spektaklu w warszawskim Teatrze Polonia.
Karolina Gruszka już wcześniej była związana z twórczością Iwana Wyrypajewa. W 2015 roku wystąpiła w jego filmie Zbawienie (zdjęcie ilustracyjne)
Karolina Gruszka już wcześniej była związana z twórczością Iwana Wyrypajewa. W 2015 roku wystąpiła w jego filmie "Zbawienie" (zdjęcie ilustracyjne)Foto: Wojciech Kusiński/PR

Karolina Gruszka opowie nie tylko o najnowszej sztuce Iwana Wyrypajewa (premiera "Słonecznej linii" 14.09), ale także przybliży kulisy powstawania filmu "Maria Curie", w którym wcieliła się w tytułową rolę. Autorką wiernej opowieści o życiu noblistki jest francuska reżyserka Marie Noëlle. Międzynarodowa koprodukcja, która została dobrze przyjęta podczas festiwalu w Toronto, trafi do polskich kin na początku przyszłego roku. Rozmowa na ten temat z Karoliną Gruszką po 8.10.

Ponadto w audycji po 7.35 spotkamy się z prof. Michałem Głowińskim, który zapozna nas z tajnikami nowomowy politycznej (tak badacz nazywa teksty związane z doktryną komunistyczną).

Codziennie tuż przed 9.00 swoje rekomendacje kulturalne przedstawia pianista Rafał Łuszczewski.

Tradycyjnie w "Poranku Dwójki" znajdziemy również  "Wiadomości kulturalne", "Słowo na dzień", "Melodie z górnej półki" i "Archiwalnię". Po 7.05 do zdobycia "Płyta tygodnia", na której Richard Galliano gra Mozarta. To już trzeci album z klasycznym repertuarem jazzowego akordeonisty po niezwykle udanych płytach z muzyką Bacha i Vivaldiego.

***

Na audycję "Poranek Dwójki" w środę (21.09) w godz. 6.00-9.00 zaprasza Marcin Pesta.

mz/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Andrzej Seweryn: jest wiele prawd o Zdzisławie Beksińskim

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2016 19:00
- Różne oceny postawy Beksińskiego, dokonywane wyłącznie na podstawie jego twórczości czy tragicznych losów jego rodziny, są niesprawiedliwie - podkreślał aktor, który w filmie "Ostatnia rodzina" odgrywa postać znanego malarza.
rozwiń zwiń