"Komiks w Polsce ma dziś wiele twarzy"

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2016 09:00
- Wielu ludziom się wydaje, że komiks skończył się u nas po 1989 r. na "Tytusie, Romku i A'Tomku” czy "Kajko i Kokoszu". Tak nie jest. Polski komiks żyje i z roku na rok ma się coraz lepiej - mówił Szymon Holcman, zapraszając na festiwal "Niech żyje komiks!".
Audio
  • Z Szymonem Holcmanem o festiwalu "Niech żyje komiks!" rozmawia Marcin Pesta (Wybieram Dwójkę)

Festiwal ten, jak podkreślano w rozmowie, przeznaczony jest przede wszystkim dla tych, którzy swoją edukację komiksową zakończyli dawno, choćby na ostatniej, legendarnej  stronie "Świata Młodych". - "Niech żyje komiks!" chcemy skierować nie do dojrzałych fanów tej sztuki opowiadania, ale do trochę nowego kręgu odbiorców - tłumaczył gość Dwójki.

Warszawskie spotkanie ma pokazać, że sztuka komiksu ulega wielu przeobrażeniom, a komiksowy rynek w Polsce ma dziś bardzo wiele twarzy (wielką popularnością cieszy się na przykład opowieść o bohaterskiej ryjówce). Co dokładnie czeka gości festiwalu "Niech żyje komiks!"? M.in. o tym w nagraniu audycji.

***

Prowadzi: Marcin Pesta

Gość: Szymon Holcman (filmoznawca, współwłaściciel Wydawnictwa Kultura Gniewu oraz współorganizator festiwalu "Niech żyje komiks!)

Data emisji: 29.11.2016

Godzina emisji: 8.10 

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

jp/mg

Czytaj także

Komiks reportażowy o miłości, śmierci i nudzie

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2016 14:58
W "Wybieram Dwójkę" rozmawialiśmy z Marcinem Kołodziejczykiem i Marcinem Podolcem, autorami komiksu "Morze po kolana".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Relax", czyli polska rzeczpospolita komiksowa

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2016 18:00
W "Pop-południu" o antologii "Relaxu", najważniejszego pisma komiksowego w PRL, opowiadał badacz popkultury Kamil Śmiałkowski.
rozwiń zwiń