X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Koncert POR z francusko-włoskimi wątkami

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2017 10:45
12 marca w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego Polska Orkiestra Radiowa, razem z altowiolistą Krzysztofem Chorzelskim i pod batutą Michała Klauzy, zagra koncert, w którego programie znajdą się utwory Hectora Berlioza i Georgesa Bizeta.
Audio
  • Michał Klauza o utworach Berlioza i Bizeta z programu koncertu POR (Poranek Dwójki)

Kchorzelski 1200.jpg
Polska Orkiestra Radiowa gra Berlioza i Bizeta. Przyjdź

- W najbliższą niedzielę zaprezentujemy geniuszy, jeśli chodzi o kompozytorów francuskich - mówił w Dwójce Michał Klauza. - Hector Berlioz i Georges Bizet byli zainspirowani Włochami. Są laureatami prestiżowej nagrody Prix de Rome, w ramach której mogli studiować na Akademii Francuskiej w Rzymie - wyjaśniał kompozytor.

Oba utwory niedzielnego programu koncertu POR należą do nurtu muzyki programowej. - Zainspirowana włoskimi miastami II Symfonia C-dur Georgesa Bizeta powstawała 11 lat i przesiąknięta jest stylami różnych kompozytorów. Słychać tu zarówno Wagnera jak i Mahlera - przekonywał Michał Klauza. Symfonia Harold w Italii Hectora Berlioza została natomiast zainspirowana poematem Lorda Byrona "Wędrówki Childe Harolda". - Utwór ma cztery programowe części. Ta muzyka jest absolutnie wyjątkowa w stosunku do innych stylów. Wymaga koncentracji - twierdził zaproszony dyrygent.

Niezwykła w Haroldzie w Italii jest także partia altówki, instrumentu dość rzadko wykorzystywanego solistycznie. - To pierwotnie miał być koncert, który Berlioz napisał dla Paganiniego. Wirtuoz był jednak bardzo nieusatysfakcjonowany tym, że altówka nie ma tu szaleńczych pasaży - tłumaczył dyrygent. Jaka jest zatem jej rola w utworze oraz jak Michałowi Klauzie pracuje się z altowiolistą Krzysztofem Chorzelskim - więcej o tym w nagraniu audycji.  

***

Prowadzi: Tomasz Obertyn

Gość: Michał Klauza (dyrygent)

Data emisji: 10.03.2017

Godzina emisji: 8.11

Materiał wyemitowano w audycji "Poranek Dwójki".

jsz/bk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Bowie i Małecki. Podwójne pożegnanie w Studiu Lutosławskiego

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2016 10:00
4 Symfonia Philipa Glassa zainspirowana muzyką Davida Bowiego oraz Koncert jazzowy Macieja Małeckiego dedykowany pamięci syna kompozytora - pianisty jazzowego Marcina Małeckiego, zabrzmią 6 marca na koncercie Polskiej Orkiestry Radiowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wyjątkowy koncert na rozpoczęcie sezonu Polskiej Orkiestry Radiowej

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2016 20:16
- Pogoda na niedzielę zapowiada się wspaniała, ale nawet jeśli państwo nie będziecie mieli okazji przyjść do naszego studia koncertowego, to zapraszam przed radioodbiorniki - mówi Michał Klauza, nowy dyrektor Polskiej Orkiestry Radiowej.
rozwiń zwiń