REKLAMA

Aga Zaryan, serce jazzmana i rozmowy przy stole

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2018 10:50
- Wierzę, że muzyk śpiewa poprzez pryzmat swojego doświadczenia życiowego. Sprawnych technicznie instrumentalistów i utalentowanych wokalistów jest wielu, ale liczy się to, czy mają otwarte serce – powiedziała słynna wokalistka jazzowa.
Audio
  • Aga Zaryan m.in. o współpracy z muzykami (Poranek Dwójki)

Goszcząca w Dwójce Aga Zaryan opowiadała m.in. o tym, jak wygląda jej współpraca z innymi muzykami, takimi jak Brian Blade, perkusista, z którym nagrała ostatni album.

- Oprócz współpracy zawodowej z innymi muzykami ważne są dla mnie rozmowy o życiu, naszych bolączkach, polityce, podróżach i otaczającym nasz świecie. Rozmawiamy przy stole jak przyjaciele – dodała Aga Zaryan, która w piątek 5 grudnia zagra koncert bożonarodzeniowy w warszawskim klubie Kalinowe serce.

Ponadto z nagrania audycji dowiemy się, do jakich kolęd sentyment ma Aga Zaryan, czym się charakteryzuje warszawska publiczność i czy jazz idzie w parze z komercją.

***

Prowadzi: Tomasz Obertyn

Gość: Aga Zaryan (wokalistka jazzowa)

Data emisji: 5.01.2018

Godzina emisji: 8.10

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".   

mz

Czytaj także

Billie Holiday. "Zło ją pociągało"

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2017 19:00
- Pewien jazzowy muzyk mówił, że gdy Billie Holiday wchodziła do pokoju pełenego mężczyzn, to zawsze wybierała tego najgorszego - opowiadał w Dwójce o legendarnej jazzowej wokalistce Korneliusz Pacuda.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Człowiek, który ma na imię Miłość. Pozytywny świat Wadady Leo Smitha

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2017 08:28
Wadada Leo Smith to jedna z najbardziej charyzmatycznych osobowości współczesnego jazzu, dlatego poświęcimy mu aż dwie części "Rozmów Improwizowanych". W pierwszym fragmencie przedstawił nam swoje spojrzenie na politykę i... zdradził sposób na wieczną młodość.
rozwiń zwiń